Letnie kino: Żelazna Dama

Fotografia przedstawiająca osoby oglądające na leżakach film wyświetlany na plenerowym ekranie, z lewej strony fragment budynku i lampion

14 lipca 2022

Miejsce: górka za DK Zacisze

Dom Kultury Zacisze zaprosił widzów na Letnie kino plenerowe i film Żelazna Dama prezentowany w ramach projektu finansowanego z Budżetu Obywatelskiego 2022.

Opowieść o niełatwej drodze Margaret Thatcher — skromnej córki sklepikarza — do stanowiska premiera Wielkiej Brytanii, które objęła jako pierwsza w historii kobieta. Margaret Thatcher jest zmęczoną życiem kobietą, dręczoną marami przeszłości. Była premier Wielkiej Brytanii rozmawia z nieżyjącym mężem i wspomina błyskotliwą karierę polityczną.

Królów było wielu, Żelazna Dama tylko jedna. Miała piskliwy głos, własny pogląd na każdy temat i niezwykły tupet. Zanim stała się jedną z najbardziej wpływowych postaci współczesnego świata, jej kapelusz i nieodłączne perły budziły pobłażliwy uśmiech. Na naszych oczach z pyskatej Maggy rodzi się Żelazna Dama, której czarna torebka do dziś jest symbolem rządów silnej ręki. Meryl Streep w roli Margaret Thatcher – prawdziwej damy w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

  • Reżyseria: Phyllida Lloyd
  • Scenariusz: Abi Morgan
  • Gatunek: Biograficzny / Dramat / Polityczny
  • Produkcja: Wielka Brytania / Francja
DOFINANSOWANIE: