Warsztaty zielarskie: Zioła na parapecie

27 maja 2022 

Kto powiedział, że ogródka nie można prowadzić w domu? Aromatyczne i zdrowe zioła w pojemnikach na kuchennym parapecie? To nie jest skomplikowane!

Twoja kuchnia stanie się miejscem kulinarnych pomysłów, a świeże pachnące listki sprawią, że już nigdy nie będziesz korzystać z gotowych przypraw z torebki.

Na warsztatach prowadzonych przez kuratorkę Kolekcji Roślin Leczniczych i Przyprawowych, uczestnicy dowiedzieli się, jak zaaranżować własny zielnik w kuchni i jakie rośliny najlepiej się sprawdzą w takiej domowej uprawie. Samodzielnie wyhodowane zioła i warzywa to prawdziwy rarytas i naturalna porcja witamin, którą mamy zawsze pod ręką.

Warsztaty mają charakter integracyjny i będą w nich uczestniczyć również osoby z niepełnosprawnością. Z uwagi na częściowy brak dostosowania budynku dla osób z niepełnosprawnością ruchową zainteresowane udziałem w warsztatach osoby proszone są o kontakt z Magdaleną Turską-Chotkiewicz: m.turska@zacisze.waw.pl

Warsztaty są częścią obchodów Dnia Sąsiada i odbędą się w namiocie za DK Zacisze.

Prowadzenie: Aldona Czerwińska z Ogrodu Botanicznego PAN przy wsparciu członków Towarzystwa Przyjaciół Warszawy Oddział Targówek Fabryczny, Mieszkaniowy i Zacisze

PARTNERZY: