Prezentacje DK „Zacisze” na Festwialu „Dziecięca Stolica”

Prezentacje DK „Zacisze” na Festwialu „Dziecięca Stolica”

22 maja 2011
Miejsce: Park Świętokrzyski


Instruktorzy Domu Kultury „Zacisze” zaprosili dzieci i młodzież do wspólnej zabawy podczas 12. Festiwalu Ruchu Amatorskiego „Dziecięca Stolica”, którego tematem i inspiracją twórczych działań będzie „Fiesta”. Razem wyczarowali piękne kwiatowe naszyjniki, kotyliony, zdobione kwiatami kapelusze dla dziewczynek i barwne meksykańskie sombrera dla chłopców.

Na estradzie można było obejrzeć popisy wokalne Zespołu Abrakadabra i taneczne Zespołu Tańca Ludowego z Domu Kultury „Zacisze”.

Zespół wokalno-taneczny Abrakadabra - opiekun artystyczny Elżbieta Wrzosek - tworzą dzieci w wieku od 6 do 11 lat, które prezentują swoje umiejętności wokalne na różnych imprezach i konkursach wokalnych. Jako solistka Gabrysia Dmitruczyk zdobyła wyróżnienie na Festiwalu Piosenki Lwowskiej w 2010 w Krakowie. Podczas „Dziecięcej Stolicy” Zespół wykona utwory: Grubasy - słowa i muzyka Elżbieta Wrzosek, Ciasto według przepisu z płyty Piosenki z Leniuchowa, Moje piosenki z Leniuchowa, Groźna płeć - słowa i muzyka Elżbieta Wrzosek.

Dziecięcy Zespół Tańca Ludowego prowadzony przez Barbarę Gmyz zdobył nagrodę specjalną na Festiwalu „Jędrzejowa Nuta” w kwietniu 2011r., ponadto bierze udział w imprezach organizowanych przez Dom Kultury „Zacisze”, jak i w szkołach partnerskich. Należą do niego dzieci ze szkół podstawowych, które rozwijają swoje zainteresowania taneczne. Podczas „Dziecięcej Stolicy” zaprezentują taniec „Suitę podlaską”.
 

Warszawa muzyka edukacja plastyczne rękodzieło edukacja kulturalna dzieci przegląd czas wolny