Z artystyczną wizytą w Tolkmicku

Z artystyczną wizytą w Tolkmicku

19 - 22 maja, Tolkmicko

 

Pozdrawiamy Mieszkańców Tolkmicka, którzy chętnie i twórczo włączyli się w nasze działania.
Jechaliśmy odrobinę niepewni… Na miejscu zastaliśmy cudownego człowieka - charyzmatycznego siewcę, wspaniałego gospodarza i Młodzież chętną do udziału we wszelkiego rodzaju animacjach. Przywieźliśmy swoje pomysły i warsztat - oni zrobili resztę. Z taką młodzieżą można przenosić góry. Z nimi chce się tworzyć rzeczy mniejsze i większe. Gratulujemy! I dziękujemy za pozytywne emocje.

Wizyta w Tolkmicku odbyła się z inicjatywy Ks. Sławomira Szczodrowskiego, proboszcza Parafii Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku oraz Domu Kultury „Zacisze” w Warszawie, który przygotował dla mieszkańców Tolkmicka animacje, spotkania i warsztaty:

  • - „Deaf life” pokaz filmu w Oratorium.
  • - HAPPENING na Rynku - taniec integracyjny oraz pokaz fotografii „Tolkmicko w obiektywie gości”.
  • - WARSZTATY MOZAIKI dla młodzieży. Hasło warsztatów: Nie ważne jest, żeby stworzyć dzieło sztuki, ważne, żeby chcieć to zrobić. Każdy wykona zegar ze szkła witrażowego.
  • - WARSZTATY FOTOGRAFICZNE: Różnica między fotografią artystyczną a zdjęciem. Zasady kompozycji w fotografii. Wykorzystanie funkcji aparatu. Zdjęcia plenerowe. Podczas wędrówki po Wysoczyźnie powstaną portrety uczestników warsztatów.
  • - KONCERT MARYJNY w Kościele w wykonaniu zespołu „Zaciszańska Nuta” z DK „Zacisze”.
     
taniec plastyczne młodzież witraż rękodzieło plastyka edukacja kulturalna warsztaty czas wolny