Spotkania na pięciolinii

Spotkania na pięciolinii

W ramach cyklu SOBOTA DLA MAŁYCH I DUŻYCH
12 listopada 2011

 

Drugie muzyczne spotkanie dla dzieci w wieku 4-7 lat. Marta Sulewska zaproponowała dzieciom i ich rodzicom nowe ćwiczenia i zabawy muzyczne. Gościem specjalnym tego spotkania był keyboard.

Muzyka kształtuje wrażliwość. Wpływa na psychikę człowieka przez dźwięki. Towarzyszy człowiekowi od jego pojawienia się na Ziemi. Muzyczna wrażliwość wpływa na rozwój uczuć. Mózg przetwarzając dźwięki uaktywnia niemal całą korę mózgową. Prawa półkula mózgowa odpowiada za rozpoznawanie melodii, lewa za rytm. Granie na instrumentach skłania do koordynacji obu półkul mózgowych. Dzieci, które uczestniczą w zajęciach muzycznych, podczas których wystukują choćby najprostsze dźwięki, są mniej agresywne.

Opis zajęć: Celem zajęć jest rozbudzanie oraz rozwijanie u dzieci potrzeby kontaktu ze sztuką, a w szczególności z muzyką. Zajęcia poprzez zabawę edukują. Dzieci podczas spotkań będą miały okazję poznać nazwy różnych instrumentów, posłuchać ich barwy, zabawić się w muzyka-instrumentalistę, śpiewaka, a nawet dyrygenta. Będą mogły rozwinąć się twórczo, odtwórczo, nabyć cenną umiejętność słuchania, wzbogacić swój repertuar o nowe piosenki oraz miło spędzić czas. Rodzice zaś otrzymają wskazówki jak dbać o wrażliwość estetyczną dzieci w warunkach domowych oraz doświadczą wielu ciekawych przeżyć dla samych siebie. Obcowanie ze sztuką jest potrzebne nam wszystkim i sprawia radość każdemu, kto jest otwarty na doznanie prawdziwego piękna i dobra, tak pożądanego w dzisiejszym świecie.
Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Prowadzi: Marta Sulewska
Uczestnicy: dzieci w wieku 4-7 lat wraz z rodzicami
Ilość dzieci w grupie: 8-10
Czas trwania zajęć: 60 minut
Kolejne spotkania: 18 II, 10 III, 14 IV.
 

PATRONAT:
Warszawa muzyka edukacja zajęcia sobota dzieci czas wolny