Biżuteria z koralików Swarovskiego

Biżuteria z koralików Swarovskiego

12 listopada 2011

 

 

Kolczyki i zawieszki z kryształków zrobione własnoręcznie ucieszyły nasze projektantki bardziej niż każda inna biżuteria. Tym bardziej, że kryształki Swarovskiego dodały jej niezwykłego blasku. Do przygotowania biżuterii posłużyły kryształki w kształcie beczek o wielkości 4mm, 5mm, 6mm i 8mm.

Program warsztatów zakłada udział uczestników w II etapie, który odbędzie się 11 lutego 2011. Wówczas będzie można uzupełnić komplet biżuterii wykonując bransoletkę z kryształków Swarovskiego.
Warsztaty poprowadziła Kinga Duczman.

Daniel Swarovski - szlifierz szkła, mieszkający i działający w Austrii, z pochodzenia Czech. Założył przedsiębiorstwo Swarovski, które stało się przodującą w świecie marką szlifowanego szkła kryształowego. Dorastał w regionie słynącym z produkcji szkła i sztucznej biżuterii. Nauczył się szlifowania szkła. W 1892 roku opatentował elektryczna maszynę do szlifowania kryształu, która umożliwiła perfekcyjną obróbkę kryształu.
Pod marką Swarovski sprzedawane są produkty ze szlifowanego kryształu takie jak biżuteria, optyka myśliwska, akcesoria dekoracyjne, kolekcjonerskie figurki zwierząt, szkła kontaktowe.

Warsztaty odbyły się w ramach cyklu „Sobota dla Małych i Dużych”.
 

PATRONAT:
Warszawa plastyczne młodzież rękodzieło plastyka sobota warsztaty czas wolny