Wyjazd: Mazury Garbate

Wyjazd: Mazury Garbate

Z artystyczną wizytą w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” w Olecku
12 – 15 czerwca 2012

 

Po raz kolejny odwiedziliśmy Olecko. Tym razem Studenci UTW i Przyjaciele Domu Kultury „Zacisze”. Zapraszamy do lektury relacji z pobytu.

13 czerwca 2012

Jesteśmy w Olecku. Za nami wernisaż prac studentów UTW z DK Zacisze, bardzo udany koncert Zaciszańskiej Nuty i chóru Oleckie Echo. Po koncercie zjedliśmy wspólnie kolację w naszym hotelu i nie obyło się bez tańców przy muzyce płynącej z akordeonów. Pięknym i nastrojowym pokazem teatru ognia Romana Karsztuna, który obejrzeliśmy w parku, zakończyliśmy środowy dzień.

14 czerwca 2012

Miasto pokazał nam niezastąpiony p. Roman z Regionalnego Ośrodka Kultury Mazury Garbate. Byliśmy z wizytą w Warsztatach Terapii Zajęciowej. Zakupiliśmy pięknie haftowane prace. Tańce przygotowane przez p. Bożenę były nie tylko pokazowe, wspólna zabawa sprawiła wszystkim radość.

To już nasz trzeci dzień pobytu w pięknym Olecku. Zdecydowaliśmy się na zmianę programu i pojechaliśmy nad jezioro Wigry. Na wspólną wędrówkę zaprosiliśmy chórzystki z Oleckiego Echa. Droga upłynęła nam błyskawicznie ze śpiewem solo p. Jana i naszych panów. W pięknym słońcu zwiedzaliśmy Pokamedulski Klasztor w Wigrach. Trafiliśmy na Kongres diecezji i mieliśmy szczęście spotkać ponownie Nuncjusza Apostolskiego Abp Celestino Migliore. Przypomnieliśmy nasze spotkanie i wspólną mszę w Radzyminie – na rozpoczęcie IV Rajdu Szlakiem Hymnu. Pamiętał nas i ucieszył się ze spotkania. Jezioro Wigry opłynęliśmy stateczkiem, którym płynął bł. Jan Paweł II. Wiemy, że w Warszawie była ulewa, nas spotkała w drodze powrotnej. Wieczorem spotkaliśmy się na degustacji olbrzymiego sękacza, który kupiliśmy bezpośrednio od mistrzyni tego wypieku. Planowaliśmy również nasze wspólne dalsze wędrówki i spotkania z ludźmi. Jutro jedziemy do Świętej Lipki i mamy zaplanowany powrót do Warszawy. Dodam, że mecz Polska - Rosja obejrzeliśmy w niepowtarzalnym klimacie. Na świeżym powietrzu, tuż nad jeziorem wraz z młodymi ludźmi. Widząc nas na początku wykazali duże zdziwienie, ale zmienili je w szczere zaproszenie.


W programie:

  • Zwiedzanie Olecka
  • Otwarcie wystawy Pracowni rysunku i malarstwa Uniwersytetu Trzeciego Wieku DK Zacisze w Galerii Prawdziwej Sztuki im. Andrzeja Legusa w Regionalnym Ośrodku Kultury „Mazury Garbate” w Olecku
  • Występ zespołu wokalno-estradowego „Zaciszańska Nuta” z Domu Kultury Zacisze
  • Zwiedzanie sławnego Sanktuarium Maryjnego w Świętej Lipcei - udział w koncercie organowym.
czas wolny