Wyjazd UTW: Z pieśnią i kolędą w Somiance

Wyjazd UTW: Z pieśnią i kolędą w Somiance

16 grudnia 2012 
Miejsce: Gminny Ośrodek Kultury

Dziękujemy Stowarzyszeniu a głównie pani Hannie Główczyk za zaproszenie na wieczór wigilijny. To bardzo miłe śpiewać dla  ludzi - mieszkańców - sąsiadów, którzy zasłuchani a następnie rozśpiewani chcą spędzić wspólnie wieczór.
Wigilijny wieczór, z tradycji, skupiający tych którzy się miłują.
Życzymy Wam wszystkiego co najlepsze.
Zespół Zaciszańska Nuta

Program:

- przywitanie gości
- koncert kolęd i pastorałek  w wykonaniu zespołu „Zaciszańska Nuta” z Domu Kultury Zacisze
- składanie świątecznych życzeń
- prezentacja zespołu „Żurawie” z Domu Kultury Zacisze

Wystąpił również pani Alicja Mieszało - nasza studentka.
Usłyszymy:
„Wiązanka wschodnich pieśni ludowych”
„Polskie kwiaty”
„Karpacka Brygada”
 „Jakaś Światłość”
„Noc cicha w śnie”
„Śliczna Panienka”
„W ubożuchnej stajence”
„Tryumfy”
„Narodzon Zbawiciel”
„Matko Boża z Betlejemu”

Na stronie Gmina Somianka czytamy:

Doroczne spotkanie wigilijne w domu kultury

Spotkanie przyjaciół Gminnego Ośrodka Kultury i Stowarzyszenia na rzecz gminy Somianka „Soma” należy do ważnych, dorocznych spotkań. W ostatnią niedzielę spotkali się wolontariusze, społecznicy, animatorzy, somiankowscy duchowni przywódcy- księża, stali darczyńcy działań na rzecz innych potrzebujących, dzieci ze świetlicy środowiskowej GOK i ich rodzice oraz nowi przyjaciele- zespoły seniorów „Zaciszańska nuta” i „Żurawie” z Domu Kultury Zacisze z Targówka.


Spotkanie było również „dobrym czasem” , by podziękować, jak to uroczyście uczyniła dyrektor GOK- Hanna Główczyk , mówiąc: „Kochani, widzimy i doświadczamy jak codziennymi swoimi działaniami udowadniacie, że nie jest Wam wszystko jedno- a to piękne i szlachetne jest- dziękuję!”.
„To miłe, że możemy pobyć dziś razem, zaśpiewać wspólnie kolędy, podzielić się opłatkiem, dobrym słowem, zakosztować potraw wigilijnego stołu i potwierdzać stałą prawdę, że ten świąteczny czas to przyjazne dzielenie się z innymi”. Tak też powinności stało się zadość, zespoły podzieliły się darem seniorskiego talentu w śpiewaniu kolęd, ksiądz Przemysław podzielił się dobrym słowem. Wszyscy ze wszystkimi podzielili się wyczekiwanym symbolem, znakiem jedności, jaki jest opłatek i rozmawiali przy wspólnocie wigilijnego stołu. 

czas wolny