Wyjście UTW: Dancing międzypokoleniowy

Wyjście UTW: Dancing międzypokoleniowy

30 czerwca 2013 
Miejsce: BarKa (lokal nad Wisłą)

Dj Wika & Grupa Perkusyjna Strefa Rytmu

Dancingi Międzypokoleniowe organizowane są od 2011 roku. Podczas cyklicznej akcji na parkiecie bawią się wnukowie z dziadkami, dzieci z rodzicami i mniejszości narodowe, czyli ci, których dzieli „żelazna” bariera wiekowa i kulturowa.

Wydarzenie jest pretekstem do nawiązania rozmowy, spotkania międzypokoleniowego, zniesienia sztucznej, niepotrzebnej granicy.

Podczas akcji seniorzy odwiedzają lokale, które tworzą życie towarzyskie stolicy. Akcja oswaja również seniorów ze współczesną muzyką, a juniorów – z muzyką ich dziadków lub rodziców.

Przewodnikami po tym świecie są rezydentka cyklu DJ Wika (70+) i muzycy młodego pokolenia. Grupa Perkusyjna Strefa Rytmu zagra dla Was rytmy z Afryki Zachodniej - mekki świata bębnów.

Strefa Rytmu to formacja perkusyjna stworzona przez muzyków i tancerzy z Afryki, oraz Europejczyków, kształconych w Afryce. Zespół gra muzykę opartą na tradycyjnych rytmach Afryki Zachodniej, wzbogaconą współczesnymi brzmieniami i aranżacjami. Etniczne bębny djembe i dundun brzmią wspólnie w energicznym pulsie, którym tętni życie na Czarnym Lądzie. Filarami formacji są: Kuba Pogorzelski oraz Mohamed Gaspard Conde (Gwinea).
Grupa Perkusyjna Strefa Rytmu
Organizator: Fundacja Nizio Projekt i koordynacja: Paulina Braun
 

muzyka taniec czas wolny