Klub Męski: Między grzechem a artyzmem

Klub Męski: Między grzechem a artyzmem

24 września, wtorek, godz. 19.00-22.00
Wstęp:
10 zł.

 

Idealny mężczyzna powinien zawsze mówić więcej niż myśli i zawsze więcej myśleć, niż mówi. 
Oscar Wilde

Zapraszamy Panów i Panie na spotkania poświęcone kontrowersyjnym tematom, ciekawym zjawiskom, na które uwagę zwraca świat mediów, a także społeczeństwo. Najbliższe spotkanie zaczniemy od rozmów na temat sesji fotograficznej Agnieszki Radwańskiej w magazynie „ESPN”. Czy na sali znajdą się zwolennicy lub przeciwnicy zależy już tylko od Państwa. Posłuchajcie tego, co mówią zaproszeni goście, wyraźcie swoją opinię. Zapraszamy.  
Polecana lektura: "Co z tą polską męskością?", Małgorzata Święchowicz, Newsweek (nr 38/2013, w kioskach do 22.09) 

 

W programie:

  • Dominikanin Marek Pieńkowski: Kontrowersje wokół rozbieranej sesji fotograficznej Agnieszki Radwańskiej w magazynie „ESPN”
  • Andrzej Siciński - pastor Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego, red. nacz. „Znaków Czasu”, mówić będzie o sesjach fotograficznych: Między grzechem a artyzmem
  • Tomasz Terlikowski - dziennikarz m.in. „Gazety Polskiej”, red. nacz. portalu fronda.pl: Jak być porządnym mężczyzną z zasadami w XXI wieku?
  • Spotkanie Grzegorzem Polakiem, autorem książki "Jan Paweł II Historie męskich przyjaźni", wyd: Centrum Myśli Jana Pawła II
  • O zdrowotnych właściwościach unikalnej wody BORJOMI czerpanej ze źródeł gór Kaukazu w Gruzji powie ( i poczęstuje nią) - Piotr Leitner spec. d/s marketingu - sponsor wieczoru
  • Refleksje wokół książki „Koniec feminizmu. Czym kobieta różni się od człowieka” Aleksandra Nikonowa Wyd. Trio
  • Monika Gawrylak Prezes Fundacji „Być Więcej": Dlaczego mężczyźni wolą, by to kobiety nosiły spodnie?
  • Promocja Męskich Warsztatów „Inicjacja mężczyzny”: Jak być autentycznym mężczyzną w XXI wieku? Informacje na temat warsztatów prowadzonych przez Toma de Wintera z Holandii.

Bogusław Falicki: O kryzysie męskości w Polsce piszą wszyscy. Także w kulturze obserwujemy słabą obecność mężczyzn: mało czytają książek, są mniejszością w prawie wszystkich sferach uczestnictwa i aktywności kulturalnej. Chcemy dotrzeć do przyczyn tego stanu i rzeczy i próbować - w skali jaka jest nam dostępna - poprawić istniejącą sytuację. 24 września na spotkaniu Klubu Męskiego omówimy kluczowy dla naszego programu artykuł zamieszczony w Newsweeku nr.38/2013 (dostępny w sprzedaży 16- 22 września) „Co z tą polską męskością ?” autorstwa Małgorzaty Święchowicz. To jest nasz punkt wyjścia. Punktem dojścia będzie Kongres Mężczyzn w czerwcu 2014. 

Moderator: Bogusław Falicki.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

czas wolny