Opłatkowe spotkanie studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Opłatkowe spotkanie studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku

23 grudnia, poniedziałek, godz. 11.00.
Wstęp wolny dla studentów UTW i Przyjaciół DK "Zacisze"

 

Zapraszamy na opłatkowe spotkanie studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W ten wyjątkowy przedwigilijny dzień usłyszymy piękne kolędy w wykonaniu Lecha Szprota, podzielimy się opłatkiem, pośpiewamy.

Lech Szprot, klarnecista, saksofonista, flecista, wokalista, kompozytor, aranżer, muzykoterapeuta, pedagog bandlider, a nade wszystko JAZZMAN.
Od najmłodszych lat związany z Traditional Jazz. Zafascynowany tą wspaniałą muzyką pozostał jej wierny do dziś. Lider "Old Jazz Quartet" i legendarnego już zespołu jazzu tradycyjnego "Vistula River Brass Band", z którym dwukrotnie zdobył główną nagrodę "Złota Tarka" na festiwalu "Old Jazz Meeting". Trzecią i czwartą Złotą Tarkę" zespół otrzymał w uznaniu zasług dla rozwoju polskiego jazzu. To, że Vistula w 2008 r. obchodziła jubileusz 40-lecia jest w dużej mierze wynikiem jego wytrwałości i determinacji.
Lech Szprot udziela się również w dziedzinie muzykoterapii, współpracując z Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, Polskim Towarzystwem Walki z Kalectwem w Zielonej Górze, Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym Dla Dzieci Niewidomych w Laskach.

Uhonorowaniem działalności na niwie artystycznej jest Statuetka PROMETEUSZ 2004-2005, przyznana przez Polską Estradę za najwyższe osiągnięcia artystyczne i twórcze dla sztuki estradowej.

czas wolny