Gratulacje dla chóru "Zacisze" i solistów

Gratulacje dla chóru Zacisze i solistów
10 października 2013
 
 
Gratulujemy Chórowi Zacisze za zajęcie II miejsca na VI Żoliborskim Festiwalu Śpiewających Seniorów (10 października 2013) oraz solistce chóru Teresie Witanowskiej - wyróżnienia za emocjonalne wykonanie piosenki "Romantyczność" z repertuaru Joanny Rawik.
 
Serca publiczności i jurorów (profesorowie oraz doktoranci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie) podbiła wykonana przez Chór Zacisze kabaretowa piosenka z lat 60. ub. wieku "Za trzydzieści parę lat", do której słowa napisał Jan Pietrzak. Autorem muzyki jest wybitny kompozytor Adam Skorupka, autor największych polskich przebojów muzyki rozrywkowej, m.in. "Kapitańskiego Tanga" czy "Mamo".
 
- Dla naszego chóru zmierzenie się z repertuarem rozrywkowym jest nowym doświadczeniem - mówi dyrygent Bartłomiej Włodkowski. - Wiele osób kojarzy "Zacisze" wyłącznie z muzyką klasyczną lub sakralną. Tymczasem przygotowujemy koncert z okazji jubileuszu 70-lecia p. Skorupki, na który złożą się różne utwory kompozytora w wykonaniu chóru i naszych solistek. Muszę przyznać, że jest to dla nas bardzo odkrywcza przygoda, zwłaszcza, że oprócz opanowania faktury muzycznej sporą rolę przy tego rodzaju piosenkach odgrywa gra sceniczna i interpretacja.
 
Dyrygent zachęca również nowe osoby do śpiewania. Próby odbywają się we wtorki w godz. 10.00-13.00 w galerii DK Zacisze. - Nie trzeba znać nut, ani być śpiewakiem operowym - deklaruje Włodkowski. - Wystarczą dobry słuch i dobre chęci. A tych, którzy chcieliby posłuchać chóru "Zacisze" na żywo zapraszamy w niedzielę 27 października o godz. 17.00 do kolegiaty Przemienienia Pańskiego w Radzyminie. Odbędzie się tam koncert patriotyczny, w którym oprócz chóru zaśpiewają również pozostałe zespoły seniora DK Zacisze: Zaciszańska Nuta oraz Żurawie.
muzyka czas wolny