Wyjście UTW: Wieczór w Teatrze

Wyjście UTW: Wieczór w Teatrze

9 stycznia (czwartek) 2014
Miejsce: Teatr Kamienica, Warszawa Al. Solidarności 93

Jest chłodny sylwestrowy wieczór, dobiega północ, za oknem pada śnieg, a w małym saloniku para ekscentrycznych staruszków prowadzi ze sobą dość nietypowy dialog…
Lorenzo i Bice to z pozoru normalne, kochające się małżeństwo. On – nieco chorowity, nieśmiały i małomówny, Ona jest jego przeciwieństwem – rozgadana, tryskająca energią i zdrowiem, zdziwić może jedynie profesja małżonków, gdyż prowadzą oni zakład pogrzebowy.
Przeciwieństwa się przyciągają, tak mówią, jednak czy w tym przypadku również? Co kryje się za zasłoną czułych słówek – prawdziwe uczucie czy długo skrywana nienawiść? Czy małżeństwo z wieloletnim stażem może zaskoczyć? Do czego zdolna jest para pozbawiona marzeń i złudzeń? Czyżby morderstwo było możliwe? Jeśli tak, to kto stanie się zabójcą – Ona czy On?
W sztuce pełnej przewrotnych dialogów, gry pozorów oraz zaskakujących zwrotów akcji tak naprawdę nie wiadomo co jest prawdą, a co tylko złudzeniem. Miłość i nienawiść, groteska i liryzm, stracone nadzieje i niewykorzystane szanse – oto czym jest ta sztuka, opowieścią o życiu ze wszystkimi jego blaskami i cieniami.

czas wolny