Wystawa UTW: Kwiaty

Zofia Bohusz

6 października 2014, poniedziałek godz. 12.00

miejsce: Urząd Dzielnicy Targówek , Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Zapraszamy na otwarcie wystawy  'Kwiaty" pracowni malarstwa UTW Domu Kultury "Zacisze" podczas otwartego spotkania Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Zacisze".

Wernisaż uświetni występ "Kocham kwiaty i ciebie" zespołu wokalno-estradowego „Zaciszańska Nuta” i Męskiego Zespołu Wokalnego „Żurawie”. 

Wystawa będzie czynna do 17 października 2014.

 

Pracownia malarstwa Domu Kultury „Zacisze”

Osiem lata temu, we wrześniu 2007 roku Dom Kultury „Zacisze” powołał Uniwersytet Trzeciego Wieku, otwierając szerokie możliwości przed grupą osób zainteresowanych własnym rozwojem i poszerzaniem horyzontów wiedzy. W ofercie zajęć fakultatywnych znalazła się m.in. pracownia rysunku i malarstwa, którą zainteresowało się liczne grono słuchaczy UTW, reprezentujących różne zawody, zamiłowania i doświadczenia.

Połączyło nas wspólne dążenie do dalszej aktywności i chęć realizacji planów, na które do tej pory, przy czynnym życiu zawodowym, nie mieliśmy czasu. Połączyła nas pasja tworzenia oraz wrażliwość na otaczający świat. Zainteresowanie malarstwem stało się przyjemnym wypełnieniem wolnych chwil i realizacją wcześniejszych tęsknot.

 

Nasza pracownia prowadzona przez instruktorkę Bogusławę Ołowską liczy 25 osób, które znajdują wiele przyjemności w obcowaniu ze sztuką, a tworzenie, wyrażanie przeżyć, odczuć oraz którym rejestracja owych spostrzeżeń przynosi wiele radości. Są pośród nas zarówno nowicjusze, jak i tacy, którzy wystawiali już swoje prace.


Każdy z nas ma swoją ulubioną tematykę, preferuje swój sposób przedstawiania świata za pomocą wybranych technik malarskich. Każdy inaczej posługuje się barwą, kreską, sposobem nakładania farby. Jesteśmy twórcami nieprofesjonalnymi, ale w każdym drzemie prawdziwy artysta, poszukujący własnych środków wyrazu w zależności od wrażliwości, umiejętności obserwacji i indywidualnego temperamentu. Z pasji malowania powstają obrazy przetworzone w naszej wyobraźni i będące lepszym odbiciem rzeczywistości: urokliwe pejzaże, kolorowe kwiaty, pełne ciepła portrety ludzi i zwierząt.                   Malarki z  UTW DK Zacisze

 

czas wolny