Wystawa UTW: Kwiaty

Zofia Bohusz

Wernisaż: 6 października 2014, godz. 12.00

Zakończenie wystawy: 17 października 2014.

miejsce: Urząd Dzielnicy Targówek , Warszawa, ul. Kondratowicza 20

Podczas otwartego spotkania Uniwersytetu Trzeciego Wieku "Zacisze" odbył się wernisaż  wystawy  'Kwiaty" pracowni malarstwa UTW Domu Kultury "Zacisze". 

Wernisaż uświetnił występ "Kocham kwiaty i ciebie" zespołu wokalno-estradowego „Zaciszańska Nuta” i Męskiego Zespołu Wokalnego „Żurawie”. 

Pracownia malarstwa Domu Kultury „Zacisze”.

Osiem lata temu, we wrześniu 2007 roku Dom Kultury „Zacisze” powołał Uniwersytet Trzeciego Wieku, otwierając szerokie możliwości przed grupą osób zainteresowanych własnym rozwojem i poszerzaniem horyzontów wiedzy. W ofercie zajęć fakultatywnych znalazła się m.in. pracownia rysunku i malarstwa, którą zainteresowało się liczne grono słuchaczy UTW, reprezentujących różne zawody, zamiłowania i doświadczenia.

Połączyło nas wspólne dążenie do dalszej aktywności i chęć realizacji planów, na które do tej pory, przy czynnym życiu zawodowym, nie mieliśmy czasu. Połączyła nas pasja tworzenia oraz wrażliwość na otaczający świat. Zainteresowanie malarstwem stało się przyjemnym wypełnieniem wolnych chwil i realizacją wcześniejszych tęsknot.

Nasza pracownia prowadzona przez instruktorkę Bogusławę Ołowską liczy 25 osób, które znajdują wiele przyjemności w obcowaniu ze sztuką, a tworzenie, wyrażanie przeżyć, odczuć oraz którym rejestracja owych spostrzeżeń przynosi wiele radości. Są pośród nas zarówno nowicjusze, jak i tacy, którzy wystawiali już swoje prace.


Każdy z nas ma swoją ulubioną tematykę, preferuje swój sposób przedstawiania świata za pomocą wybranych technik malarskich. Każdy inaczej posługuje się barwą, kreską, sposobem nakładania farby. Jesteśmy twórcami nieprofesjonalnymi, ale w każdym drzemie prawdziwy artysta, poszukujący własnych środków wyrazu w zależności od wrażliwości, umiejętności obserwacji i indywidualnego temperamentu. Z pasji malowania powstają obrazy przetworzone w naszej wyobraźni i będące lepszym odbiciem rzeczywistości: urokliwe pejzaże, kolorowe kwiaty, pełne ciepła portrety ludzi i zwierząt.  Malarki z  UTW DK Zacisze

 

czas wolny