BREAKING Academy

Zajęcia:

  • we wtorek, godz. 16.30-17.30 (początkujący),
  • w czwartek, godz. 19.00-20.00 (zaawansowani – po konsultacji z instruktorem).

Uczestnicy: dzieci i młodzież 7-15 lat.

Instruktor Łukasz Depa.

Opłata ryczałtowa: 1x w tygodniu 118 zł/m-c lub 420 zł/semestr, 2x w tygodniu 174 zł/m-c lub 680 zł/semestr. Zajęcia jednorazowe próbne 35 zł.


Pierwsze zajęcia 7.09 i 9.09.21.


Zajęcia dla początkujących oraz dla tych, którzy opanowali już podstawowe techniki tego tańca i chcą je doskonalić poprzez ćwiczenia. W programie taniec breakdance oraz ćwiczenia siłowe i sprawnościowe, w tym kroki wykonywane „w parterze”, czyli rękami i nogami, a często całym ciałem na ziemi. Breakdance wymaga koncentracji i systematyczności, każdy b-boy cały czas się uczy, powtarza kroki, a jednocześnie jest otwarty na improwizację. Toprock, power moves, freeze i footwork – to wszystko przed Wami.

Breakdance jest niezwykle efektowny. Z podziwem patrzymy na występy b-boyów – ich akrobatyczne ewolucje połączone z czystym, rytmicznym tańcem i muzyką. Toprock, power moves, freeze i footwork… Łukasz Depa wyjaśni i pokaże. Breakdance to ciągłe ćwiczenia i nigdy nie jest tak, że b-boy umie wszystko, on cały czas się uczy. I ciągle trzeba powtarzać nowo zdobyte umiejętności i poznane kroki, a jednocześnie bardzo ważna jest zdolność improwizacji. Breakdance to taniec trudny, wymagający dużej sprawności fizycznej oraz systematycznego, intensywnego treningu, co pociąga za sobą zachowanie samodyscypliny. Z drugiej strony pozwala na dowolność ruchową, funkcjonuje poza normami, nie jest zamknięty w układach ani rytmach jak inne tańce. Break pozwala na improwizację, daje możliwość wyzwolenia osobistej ekspresji. Dlatego stał się jedną z form rywalizacji.

PLAN ZAJĘĆ:
Zajęcia obejmują: 20 min. – rozgrzewka, 60 min. - trening elementów tańca, 10 min. - trening siłowy na przemian z rozciąganiem.
Plan na najbliższe zajęcia przedstawia się następująco: podstawowe kroki w górze (Indian Step, Apache, Crossover) i parterze (Footwork), nauka podstawowych freezów, łączenie podstawowych kroków w parterze z freezami, nauka stania na głowie, nauka stania na rękach oraz szereg ćwiczeń przygotowujących do wykonywania bardziej zaawansowanych elementów tańca Break Dance. Bardzo ważne są też przy tym ćwiczenia rozciągające i siłowe, na które będzie kładziony duży nacisk podczas treningów. Są to ćwiczenia, które wzmacniają tancerza i czynią go bardziej elastycznym, a co za tym idzie mniej podatnym na kontuzje.

 

WYDARZENIA:
  • 11.Festiwal Dzieci i Młodzieży ARTYSTYCZNY TARGÓWEK, 26.5.19
  • 9. Festiwal Dzieci i Młodzieży ARTYSTYCZNY TARGÓWEK, 4.06.17
  • DOUBLE KICK VOL III, 23.04.17
  • DOUBLE KICK VOL.2, 6.03.16
  • DOUBLE KICK VOL.1. Turniej Tańca Breakdance, 14.03.15
  • Prezentacja zimowa wybranych sekcji muzycznych, wokalnych, tanecznych i teatralnych, 11.01.15
  • 6. Festiwalu Dzieci i Młodzieży Artystyczny Targówek w Parku Bródnowskim, 25.05.14
  • Prezentacja zimowa wybranych sekcji muzycznych, wokalnych, tanecznych i teatralnych DK „Zacisze”, 19.01.14
FILMY:
Warszawa taniec młodzież b-boying breakdance