Artystyczne ploteczki na kanapie z Alicją Szafirską

Artystyczne ploteczki na kanapie z Alicją Szafirską

 17 listopada 2015, wtorek, godz. 11.00

Wstęp wolny!

Co to jest dźwiękoterapia dogłębna komórkowa dowiemy się podczas naszego artystycznego spotkania na kanapie. Naszym gościem będzie pani Alicja Szafirską. „Artystyczne ploteczki” to cykl spotkań studentów UTW DK Zacisze z ciekawymi gośćmi i historiami związanymi z kulturą, podróżami, nauką. 

Z wykształcenia jestem farmaceutą. Już podczas studiów najbardziej interesowały mnie przedmioty związane blisko z naturą, takie jak farmakognozja (nauka o lekach pochodzenia roślinnego) i bromatologia (nauka o żywności). Od tego czasu naturalne sposoby leczenia stosowałam zarówno u siebie jak i w rodzinie. Z czasem zaczęłam poszerzać wachlarz mojej wiedzy z zakresu naturalnych terapii. Zainteresowałam się dobroczynnym wpływem dźwięku na organizm człowieka i zostałam certyfikowanym terapeutą muzykoterapii dogłębnej komórkowej. Na sobie samej odkryłam też, jak bardzo ważne dla zdrowia jest prawidłowe odżywianie. Ukończyłam Dietetykę profilaktyczną i leczniczą TCM. Szczególnie bliskie stały się dla mnie zasady odżywiania znane już od czasów średniowiecza, a spisane w dziełach Świętej Hildegardy. Postanowiłam zgłębiać ten temat i ukończyłam kurs medycyny św. Hildegardy. Holistyczne spojrzenie na człowieka jest moją naczelną zasadą.

Wykonuję terapie naturalną falą dźwiękową.Udzielam porad z zakresu zdrowego żywienia i stylu życia.

Alicja Szafirska

DŹWIĘKOTERAPIA DOGŁĘBNA KOMÓRKOWA

Działanie muzyki na ludzki organizm znane było już w czasach starożytnych. Korzystanie z dźwięków różniło się nieco na przestrzeni wieków ale niewątpliwie zawsze wnosiło harmonię, rozweselało duszę i wprowadzało dobry nastrój. W czasach współczesnych pochylono się nad dźwiękiem od strony naukowej. Wykorzystując uzyskane wyniki opracowano nowoczesną terapię dźwiękiem - dźwiękoterapię dogłębną komórkową.

Metoda polega na wykorzystaniu fali dźwiękowej o określonej częstotliwości, z zakresu pasma słyszalnego dla ludzkiego ucha.  Wytworzona fala dźwiękowa przenika do organizmu i wchodzi w rezonans z odpowiednimi partiami naszego ciała poprzez wibrację na poziomie komórkowym. Dzięki temu człowiek dostraja się, tak jak instrument muzyczny do prawidłowych częstotliwości.

Podczas zabiegu używa się specjalnych stroików medycznych (kamertonów). Dźwięki stroików docierają bezpośrednio do odpowiednich tkanek i organów, wchodzą z nimi w rezonans . W ten sposób powraca naturalna homeostaza, następuje zdrowienie I regeneracja.

Terapia naturalnym dźwiękiem sprawdza się znakomicie w:

  • przywracaniu równowagi emocjonalnej
  • problemach ze snem 
  • stanach depresyjnych
  • problemach skórnych
  • migrenie
  • łagodzeniu stanów bólowych (także kręgosłupa)
  • przyspieszeniu regeneracji pourazowej
  • wspomagająco przy chorobach przewlekłych i odchudzaniu

Jest więc wspaniałą, naturalną, w pełni bezpieczną metodą umożliwiającą powrót do zdrowia dla tych, którzy tego potrzebują.

edukacja kulturalna czas wolny