Wieczór w Teatrze Kamienica

Wieczór w Teatrze Kamienica

13 marca  2016
 

Wieczór w Teatrze Kamienica na spektakl "DON KICHOT Z KAMIENICY".

„(…) Chcę się pożegnać z moim teatrem i ludźmi taką właśnie zaimprowizowaną, prywatną premierą. Proszę! (…)”

te słowa padają z ust dyrektora teatru, dzisiejszego Don Kichota, który swoje życie poświęcił walce o ideały. Odebrano mu jego dom, dzieło życia, jego teatr! Dlaczego? Bo był uczciwym człowiekiem, marzycielem, wierzył w ludzi i nie potrafił na zło odpowiadać złem. Ma już tylko jedno życzenie, chce wystawić swój ostatni spektakl, pożegnanie ze sceną, a jest nim „Człowiek z La Manczy”, sztuka przedstawiająca losy Don Kichota i jego autora Miguela de Cervantesa.

W ten sposób zaczyna się spektakl „Don Kichot z kamienicy”, sztuka powstała z okazji jubileuszu czterdziestolecia pracy artystycznej dyrektora i założyciela Teatru Kamienica, Emiliana Kamińskiego. Przeniósł on spektakl we współczesne realia i wplótł w niego wątki autobiograficzne związane z walką o własny teatr. Sztuka jest manifestem artystycznym aktora, wyraża jego sprzeciw wobec nieprawidłowości współczesnego świata. Współczesny Don Kichot to szlachetny i silny mężczyzna, wierny ideałom, a w jego walce wspiera go piękna Aldonza, która w adaptacji Emiliana Kamińskiego od początku jest szlachetną i delikatną kobietą.

Przedstawienie ma kompozycję szkatułkową, jest to rodzaj teatru w teatrze. Rzeczywistość teatralna ulega podwojeniu, a nawet potrojeniu, dzięki temu sztuka nie odnosi się wyłącznie do konkretnej sytuacji, ale ma wymiar ponadczasowy, mówi o spełnianiu marzeń oraz o tym, że nigdy nie należy tracić nadziei.

Całości przedstawienia dopełnia fantastyczna muzyka oraz efekty świetlne, co razem tworzy ze spektaklu niezwykłe widowisko.

Czy Don Kichot zwycięży, czy może jednak poniesie klęskę, będziecie się Państwo mogli przekonać oglądając spektakl.

Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych!

Inscenizacja i reżyseria: Emilian Kamiński

Asystent reżysera: Dorota Kamińska

Obsada: Emilian Kamiński, Laura Raab, Paweł Burczyk, Krzysztof Krupiński, Łukasz Matecki, Michał Rolnicki, Jacek Król, Rafał Szałajko, Wojciech Romańczyk, Michał Salamon, Monika Dziekan, Anna Szydelska, Michał Mazurczak, Piotr Kotnowski, Krzysztof Karp

Opracowanie muzyczne: Michał Salamon

 

 

 

 

edukacja kulturalna czas wolny