Skok na sztukę: Stanisław Wyspiański - w świecie pastelu

Skok na sztukę: Stanisław Wyspiański - w świecie pastelu

„Wehikułem” przez sztukę polską

22 października 2016

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-11 lat.
Kontynuacja „Wehikułu sztuki”.
Instruktor Anna Podniesińska-Bartoszek.

Giętka konturowa linia, wyrafinowany, secesyjny styl i zniewalający urok pastelu. Z bogatej twórczości Stanisława Wyspiańskiego dzieci poznały aż tyle i jednocześnie tak niewiele.
Podczas warsztatów skupiły się na obrazach, które artysta wykonał posługując się techniką suchego pastelu. Zgłębimy temat kwiatów i roślin w jego obrazach. Było zielono, szafirowo, różowo, cyklamenowo, a może nawet smacznie…. Najbardziej ciekawi dowiedzieli się, co wspólnego ma pastel z ciastem? Z pewnością rozbudzona podczas zajęć ciekawość zainspirowała uczestników do dalszego odkrywania artysty.

Kontynuacja „Wehikułu sztuki”. Dwugodzinne zajęcia dla dzieci w wieku 7-11 lat prowadzi Anna Podniesińska-Bartoszek.
Sztuka polska. Jaka ona jest? Gdzie się znajduje? Kto ją tworzy? Odpowiedzi na te pytania dzieci znajdą przemierzając artystyczne zakątki polskiej sztuki. Poznają dzieła malarskie, architektoniczne, a także charakterystyczne dla różnych regionów rękodzieło i rzemiosło artystyczne. Zainspirowani konkretnymi dziełami, uruchomią wyobraźnię, rozbudzą talent i stworzą własne prace plastyczne wykorzystując zdobyte informacje.

Kolejne terminy i artyści „Skoku na sztukę”:

  • 5.11.2016 – Józef Mehoffer
  • 26.11.2016 – Olga Boznańska
  • 17.12.2016 – Julian Fałat