Skok na sztukę: W eterycznym świecie Olgi Boznańskiej

Skok na sztukę: W eterycznym świecie Olgi Boznańskiej

CZYLI WEHIKUŁEM PRZEZ SZTUKĘ POLSKĄ

26 listopada 2016

Kim jest urocza dziewczynka z chryzantemami, która z nostalgią spogląda na widza? To bohaterka obrazu Olgi Boznańskiej, artystki, która tak mówiła o swoich obrazach: „Obrazy moje wspaniale wyglądają, bo są prawdą (…). Są ciche i jakby je lekka zasłona od patrzącego dzieliła. Są w swojej własnej atmosferze.”
Tę ulotną, delikatną i prawie nierealną atmosferę, spróbujemy poczuć poznając przede wszystkim reprodukcje obrazów artystki, a także jej życiorys. Następnie każdy z uczestników wykona swoje dzieło obrazujące nastrój chwili… może  będzie to rozmarzenie, zdziwienie albo niepokój?

Zajęcia dla dzieci w wieku 7-11 lat.
Kontynuacja „Wehikułu sztuki”.
Instruktor Anna Podniesińska-Bartoszek.

Sztuka polska. Jaka ona jest? Gdzie się znajduje? Kto ją tworzy? Odpowiedzi na te pytania dzieci znajdą przemierzając artystyczne zakątki polskiej sztuki. Poznają dzieła malarskie, architektoniczne, a także charakterystyczne dla różnych regionów rękodzieło i rzemiosło artystyczne. Zainspirowani konkretnymi dziełami, uruchomią wyobraźnię, rozbudzą talent i stworzą własne prace plastyczne wykorzystując zdobyte informacje.

Warsztaty w ramach cyklu „Sobota dla Małych i Dużych”.