Wyjście UTW: Parada Seniorów

Wyjście UTW: Parada Seniorów

2 września 2017

Fundacja ZACZYN zaprosiła studentów UTW  Zacisze na IV Ogólnopolską Paradę Seniorów „Dojrzali Wspaniali” – czyli wielkie święto całej społeczności seniorów i ich rodzin. Tego dnia wspólnie wyszyliśmy na ulice Warszawy, by zamanifestować siłę solidarności międzypokoleniowej i świetnie się bawić!

Przemarsz miał być wspólną i radosną manifestacją solidarności międzypokoleniowej i siły drzemiącej w społeczności osób 60+. Miało być kolorowo, radośnie i głośno, tak bardzo, by nasz głos dotarł do osób odpowiedzialnych za politykę senioralną, a także by inni (jeszcze nieaktywni) seniorzy zainspirowali się i zaangażowali w swoje lokalne grupy. Hasło tegorocznej parady to „Siła wieku, człowieku!”, czyli wydobywamy potencjał społeczności 60+, którego należy szukać w ich doświadczeniu, energii i liczebności.

Piknik Pokoleń odbył się na terenie Uniwersytetu Warszawskiego na Kampusie Głównym (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28). Wybór miejsca nie był przypadkowy! Piknik Pokoleń to spotkanie międzypokoleniowe, na którym obok siebie bawią się przedstawiciele wszystkich pokoleń. Tradycyjnie oprócz finałowego koncertu estradowej gwiazdy, do tańca przygrywała Dj Wika. Równolegle odbywały się ciekawe panele dyskusyjne, warsztaty i ćwiczenia ruchowe. 

Zobacz wiećej: Fundacja Zaczyn

 

 

czas wolny