Artystyczna Sobota w pigułce

Artystyczna Sobota w pigułce

„Artystyczna sobota”

w pigułce

Artystyczna Sobota (7 października) to dzień ekspresyjny i twórczy dla zgromadzonych uczestników Warsztatów Rytmu, Witrażu i „Malowanych, bajkowych gałganków”. Piękna pogoda za oknem i klimat powstały w salach DK „Zacisze” sprzyjał rodzeniu się prac na papierze i szkle, jak również oswajaniu trudnego instrumentu, jakim jest perkusja.

W sali plastycznej dominowało grono młodych zwolenników bajek, pracy z kredką, papierem i gałgankami. Dzieci w wieku 6-11 lat wykorzystując swoją wyobraźnię i inspirowane bajką „Szewczyk Dratewka” wykonały ilustracje z kolorowych tkanin, koralików i nitek. Bajka odtworzona była ze starego gramofonu znalezionego na „strychu babci”. W trakcie spotkania dzieci wiele rozmawiały na temat bajkowych postaci. Dużo emocji wzbudził też sam gramofon, coraz rzadziej spotykany w domach. Koniec spotkania był również ekscytujący, bowiem uczestnicy brali udział w losowaniu nagród. Na kolejne spotkanie pt. „Baśnie i legendy polskie” zapraszamy dzieci już 4 listopada (sobota).

Pierwsze kroki w świat perkusji i rytmu uczynili młodzi uczestnicy Warsztatów Rytmu. Pan Wojtek Morawski – aktywny muzyk i pasjonat gry na perkusji – zdradzał elementy ważne w pracy z tym instrumentem, całe zaplecze mentalne i przygotowanie ciała. 4 listopada zapraszamy na dalszy ciąg Warsztatów Rytmu oraz nowe zagadnienia. Nie ważny jest tu wiek, a wrażliwość na muzykę. Wstęp wolny.

Witraż pod kierunkiem Moniki Althamer odbył się w DK „Zacisze” po raz pierwszy. Dla wielu osób były to również pierwsze próby pracy ze szkłem. Podczas warsztatów skupiono się na mozajce ze szkła oraz wykonano ozdoby i biżuterie metodą Tiffany'ego.

Tak wyglądała praca najmłodszych i troszeczkę starszych. Oni wykonali już pierwszy krok.

Zastanów się kiedy Ty do nas dołączysz.

Zapraszamy!!!