Ogrody 2005

Ogrody 2005

Siódma edycja konkursu "Ogrody" pokazała nam "zielone" Zacisze i Targówek. 99 mieszkańców odsłoniło nam to, co na co dzień niedostępne. Zaprezentowali swoje pomysły na ciekawą aranżację ogrodu, balkonu, tarasu oraz miejsca użyteczności publicznej. Piękne tuje, rododendrony, azalie, magnolie i wiele innych interesujących odmian drzew i krzewów zobaczyliśmy na pokonkursowej wystawie fotograficznej. Konkurs na dobre zagościł w programie letnio-jesiennych atrakcji Zacisza. Pieczołowicie pielona, przesadzona i aranżowana roślinność w tym czasie nabiera ciekawych form i kształtów, ciesząc oko właścicieli i jurorów – pasjonatów zieleni. Sięgając do historii konkursu widać jego ewaluację. W pierwszej edycji udział wzięło 18 mieszkańców, a w latach kolejnych liczba wzrosła do 85.

Tak duże zainteresowanie środowiska lokalnego wynika z dbałości o najbliższe otoczenie, ale i chęci podzielenia się nowinkami, wymiany poglądów, a często również nowych odmian kwiatów, krzewów i drzewek.
Organizatorzy konkursu osiągnęli główne cele, jakimi była poprawa estetyki otoczenia i utrzymanie zieleni, ale też integracja społeczności lokalnej i promocja amatorskiego ogrodnictwa. Po raz pierwszy zwrócono też uwagę na rozwiązania zieleni wokół miejsc użyteczności publicznej, które są ważną częścią lokalnego krajobrazu, a za sprawą konkursu z roku na rok stają się atrakcyjniejsze i co raz częściej zwracają naszą uwagę.

Organizator konkursu: Rada Osiedla „Zacisze”
Patronat: Burmistrz Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy i Przewodniczący Rady Dzielnicy Targówek.

Dom Kultury "Zacisze" zorganizował wystawę fotografii najpiękniejszych ogrodów oraz koncert w wykonaniu ACCOUSTIC WARSAW BAND.

Accoustic Warsaw Band - zespół tworzą czołowi warszawscy muzycy rozrywkowi. Po latach podróży spotkali się i postanowili pozostać w Warszawie. Łącząc swoje doświadczenie postanowili przybliżyć Państwu Folklor Starej Warszawy.