Piknik archeologiczny

Piknik archeologiczny

Ciekawe stroje, imponujące walki rycerzy, dawne stoiska kupieckie można było podziwiać podczas Pikniku archeologicznego, który odbył się 10 września w Lasku Bródnowskim. Dom Kultury „Zacisze” dzięki gościnności organizatorów prezentował swoją ofertę programową w sezonie 2005/2006.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia prowadzone przez naszych instruktorów. Uczestnictwo w nich było możliwe po odstaniu w „małym ogonku”. Czas ten wypełniła jednak Marzena Szychułda prezentując nasze informatory, które „schodziły jak świeże bułeczki”.

Gdy uczestnicy pikniku siadali przy stole z masą solną, farbami i mini warsztatami tkackimi przenosili się do krainy wyobraźni. Efektem ich działań były ciekawe prace dające dużo uśmiechu dzieciom i rodzicom, którzy również bardzo chętnie uczestniczyli w tworzeniu dzieł sztuki na swoją miarę.

Każdy uczeń potrzebuje jednak mistrza, który niepewne ruchy dłoni zamieni w sprawny i precyzyjny mechanizm. Podczas pikniku tę trudną dającą jednak dużo satysfakcji rolę pełniły dwie niewiasty (jak na średniowieczną terminologię przystało) Bogusława Oławska i Dorota Koch.

Było to jednak preludium umiejętności jakie można uzyskać uczestnicząc w naszych całorocznych zajęciach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą programową.

nadworny, zaciszny kronikarz Zbigniew Darda