Czytam wiem tworzę

Czytam wiem tworzę

W sobotę 5 listopada w Domu Kultury „Zacisze” spotkało się 57 dzieci, którym zaproponowaliśmy ciekawe i twórcze spędzenie przedpołudnia.

Punktem wyjścia była bajka „Braciszek i Karlsson z dachu”, którą przeczytał dzieciom aktor Marek Frąckowiak. Barwne przygody bohaterów bajki stały się inspiracją działań twórczych naszych młodych artystów. Powstały trzy ogromne wspólnie namalowane obrazy, które można oglądać w naszym domu kultury. Ale to jeszcze nie wszystko! Nadszedł czas na ceramikę – wyobraźnię ograniczała tylko sprawność dłoni. Powstało mnóstwo glinianych bohaterów. Po zajęciach plastycznych trochę ruchu. Elementem wspólnej zabawy były tańce integracyjne, podczas których dzieci mogły wyładować swoją niespożytą energię.

Wszystkie zajęcia odbywały się pod czujnym okiem instruktorów dbających o dobrą zabawę dzieci. Młodzi twórcy zabrali do domu swoich glinianych przyjaciół oraz drobne pamiątki i nagrody przygotowane przez Dom Kultury „Zacisze” i Ambasadę Szwecji.

Zapraszamy wszystkie dzieci na podobne zajęcia, które odbywają się pod hasłem „Malowane bajki”. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a rodzice mogą bezpiecznie zostawić swoje pociechy na czas zajęć.