Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Boogie Woogie

Mistrzostwa zyskały rangę znanej i prestiżowej imprezy. Od początku swego istnienia cieszą się olbrzymim zainteresowaniem dzieci, młodzieży, środowisk tanecznych, a także widzów. Startujące w nich pary walczą o tytuł Mistrza Warszawy 2005. Zawodnicy tańczą w dwóch rundach. W pierwszej, tzw. wolnej wybierane są pary do finału. W drugiej – szybkiej wyłaniani są zwycięzcy. Pary biorące udział w mistrzostwach same wybierają muzykę. Nie mogą prezentować programów tanecznych. Niedozwolone są również elementy akrobatyczne. Głównym celem konkursu jest przegląd i konfrontacja umiejętności tanecznych oraz aktualnych trendów i zjawisk. Uczestnicy cenią sobie wysoki poziom, profesjonalizm i możliwość spotkania się w kręgu miłośników boogie woogie. W turnieju biorą udział tancerze z całej Polski, są również pary z Rosji. Ogółem startuje około 30 par. Turniej ocenia 5-osobowy skład sędziowski. Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Boogie Woogie to impreza o wyjątkowej wartości artystycznej, która z roku na rok przybiera coraz szersze ramy. Partnerami w organizacji Mistrzostw są Polskie Stowarzyszenie Boogie Woogie i Klub Taneczny Boogie Rock.

Ostatnie mistrzostwa pokazały, że młodzież też kocha boogie woogie. Świetnie czuje rytm i doskonale oddaje klimat tańca. Co fascynuje ich w boogie? Może zwariowana dzikość, a może prawdziwe szoł, które wytwarza się prezentując ten taniec.

Uczestnicy twierdzą, że każdy z tych elementów podnosi poziom adrenaliny. Czują boogie, bo to taniec młodych, energicznych i zbuntowanych, który pozwala na bycie innym. To też taniec ich rodziców i klimat szalonych imprez peerelu.

Jak wielu zwolenników ma boogie pokazały ostatnie Otwarte Mistrzostwa w Boogie Woogie. Impreza rozpoczęła się o godzinie 16.00 w Domu Kultury „Zacisze” i trwała do późnych godzin wieczornych. Sala wypełniona była dźwiękami boogie i zdrową rywalizacją, która dawała się odczuwać aż do momentu rozdania nagród. Medale otrzymały najlepsze pary startujące w Mistrzostwach w Boogie Woogie, jak również w Rock’n’ Rollu Sportowym.

W tegorocznej edycji udział wzięło 39 par. Gośćmi były pary reprezentujące Warszawę, Chełm i Pionki. Nie zawiedli również zawodnicy z Kaliningradu. Mamy nadzieję, że tak będzie również za rok.