Wyróżnienie za „dotykanie spraw ludzkich” dla „Deaf life”!

Marta Abramczyk i Bogusław Linda, fot. Piotr Drozdowicz

10 marca, środa, godz. 18.00
NoveKino Praha, ul. Jagiellońska 26,
 www.ffm.org.pl


Miło nam donieść, że „Deaf life” zdobył wyróżnienie za „dotykanie spraw ludzkich” podczas III Praskiego Festiwalu Filmów Młodzieżowych „Nova Perspektywa”.
– Jestem bardzo szczęśliwa. Kompletnie się tego nie spodziewałam. Nie przypuszczałam nawet, że mój film weźmie udział w festiwalu. Dowiedziałam się o tym dopiero w zeszłym tygodniu. Inne produkcje konkursowe były na wysokim poziomie, również mi się podobały, więc tym bardziej się cieszę, że tak znakomite jury doceniło „Deaf life” – mówiła Marta Abramczyk.
„Deaf life” znalazł się wśród czternastu filmów zakwalifikowanych do konkursu. Wyłoniono go spośród trzydziestu produkcji zgłoszonych przez warszawiaków. Jurorami w tej edycji byli Bogusław Linda, Marek Piwowski, Sylwia Juszczak i Karol Wasilka. Ocenie poddawano warsztat techniczny (zdjęcia, scenografia itp.), grę aktorską oraz treść.
Naszym podopiecznym gratulujemy, a Państwa zapraszamy do obejrzenia filmu. Na projekcje zapraszamy do kina Muranów, które postanowiło zorganizować dodatkowe seanse.

„Deaf life” jest wyczerpującym studium życia osób niedosłyszących. Bohaterkami filmu są dwie nastolatki: niedosłysząca od dzieciństwa Ola oraz Agnieszka, która słuch straciła w wyniku wypadku drogowego. Historia dziewczęcej przyjaźni jest opowieścią o marzeniach i wykluczeniu. Oparty na faktach scenariusz filmu napisała osiemnastoletnia, niedosłysząca Marta Abramczyk. Ten film osobom słyszącym uświadamia jak wiele jest w codziennym życiu drobiazgów, które dla niesłyszących stanowią poważne bariery.
Film jest wspólnym dziełem młodzieży słyszącej i niesłyszącej "Aktywni to my", która zrealizowała projekt „Usłysz nas”. „Deaf life” powstał dzięki dofinansowaniu z programu "Młodzież w działaniu".

Zapraszamy na kolejne pokazy:
13 marca, godz. 13,
Trójmiejskie Spotkania Na Styku z filmem „Deaf life”
Gdański Archipelag Kultury, Klub Winda, ul. Racławicka 17, www.winda.gda.pl, , Gdańsk

19 kwietnia, godz. 15, Lubelska projekcja filmu „Deaf life" w ramach wykładów dla Słuchaczy Lubelskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Aula Agro, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, ul Akademicka 15
Szczegóły: Małgorzata Stanowiska, lutw@hektor.umcs.lublin.pl, , www.utw.lublin.pl. Uwaga! Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Wszyscy zainteresowani filmem mogą kontaktować się z jego twórcami pod adresem: wspolpraca@zacisze.waw.pl. Kontakt: Dom Kultury Zacisze, ul. Blokowa 1, 03-641 Warszawa, tel. 022679 84 69 begin_of_the_skype_highlighting              022679 84 69      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              022679 84 69      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              022679 84 69      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              022679 84 69      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              022679 84 69      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              022679 84 69      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              022679 84 69      end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting              022679 84 69      end_of_the_skype_highlighting, www.zacisze.waw.pl.

Już teraz możesz obejrzeć film „Deaf life” i zarekomendować go innym: cz. 1, cz. 2, cz. 3, cz. 4, cz. 5.

PATRONAT:

DOFINANSOWANIE:

PARTNERZY:

Warszawa młodzież