Wyjście UTW: Szlakiem Fryderyka Chopina

Tablica pamiątkowa

8 kwietnia 2010,

Kolejne wspólne wyjście integracyjno-kulturalne studentow UTW  DK Zacisze> Tym razem wybraliśmy się szlakiem Fryderyka Chopina po Warszawie.

Fryderyk Chopin - dziś najbardziej znany Warszawiak - spędził w Warszawie 20 pierwszych lat swojego życia. Tu uczył się muzyki, improwizował, komponował na fortepianie, występował publicznie na salonach arystokracji. Brał udział w koncertach dobroczynnych, stając się ozdobą i atrakcją przyjęć. W kościele PP. Wizytek podczas nabożeństw dla uczniów i studentów Chopin grywa na organach, a w restauracji „Honoratka” przy ul. Miodowej 14 (istniejącej po dziś dzień) spotykał się ze swoimi przyjaciółmi. Kompozytor koncertował na warszawskich salonach. W Warszawie w kościele Świętego Krzyża spoczywa jego serce. Na jednym z filarów kościoła znajduje się epitafium i napis: „Gdzie skarb twój, tam serce twoje. Fryderykowi Chopinowi – Rodacy”.
Te i inne miejsca związane z kompozytorem odkrywaliśmy z naszą przemiłą panią Katarzyną - przewodniczką - podczas wspólnego spaceru wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia.
 

czas wolny