Bal w strojach historycznych: Niepodległość w oczach dziecka

Bal w strojach historycznych: Niepodległość w oczach dziecka

10 listopada 2018

Wydarzenie dla dzieci w wieku 3-10 lat i ich rodziców!

Bal „Niepodległość w oczach dziecka” jest inspirowany tradycją balów narodowych. Począwszy od balów wielkiej polskiej emigracji, na których w Paryżu polonezy grywał sam Fryderyk Chopin.

Bal wyróżniała radość i przyjemna atmosfera połączona z elementami wiedzy historycznej i muzycznej. Narracją dnia było odzyskanie niepodległości, które dziś pozwala nam świętować, cieszyć się wolnością. 

Do zabawy włączaliśmy również rodziców. Razem z dziećmi zatańczyli walca, krakowiaka, oberka, kujawiaka i mazura. W programie było również wspólne śpiewanie, wybory najciekawiej przebranej Rodziny i quizy historyczne. Dzieci z zespołów wokalnych ABRA i KADABRA zaprezentowały specjalny występ muzyczny.

Wydarzenie poprowadził Maciej Gąsiorek, polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Dzieciom znany z niezwykle popularnej roli Krasnoludka Pikselka w programie Budzik TVP1.

Dzieci przebrane były w stroje historyczne, choćby w detalach, barwach, akcentach. Wśród obecnych byli ułani, szlachcicce i szlachcianki, ale też powstańcy, rycerze, królowe i królowie.

W programie:

  • Występ dzieci z zespołów Abra i Kadabra
  • Nauka tańców narodowych
  • Rodzinne śpiewanie pieśni patriotycznych
  • Quizy historyczne
  • Wspólna zabawa taneczna
  • Wybór najciekawiej przebranej Rodziny.

Pierwsza edycja balu odbyła się w 2015 roku. W październiku 2018 roku bal zaprezentowała Katarzyna Tumiłowicz-Piotrowska na Ogólnopolskiej Giełdzie Projektów w Białymstoku

DOFINANSOWANIE: