Ferie 2018: ZIMOWA AKADEMIA POMYSŁÓW

Ferie 2018: ZIMOWA AKADEMIA POMYSŁÓW

22-26 stycznia 2018

W ciągu tego tygodnia rozwiniemy swoją wyobraźnię, poznamy nowe sposoby wyrazu zarówno poprzez sztukę, ruch jak i inne formy zabawy.

Wejdziemy w nieograniczony świat pomysłów! Odkryjemy swoje cyrkowe zdolności, znajdziemy własny język dramy, poznamy sztukę japońską, wsłuchamy się w piękno świata muzyki, a tydzień zakończymy niezwykłymi eksperymentami.

3,2,1…. START!!!

Dzień 1 CYRKOWY

Zajęcia cyrkowe poprowadzi Dyrektor Szkoły Cyrkowej w Julinku p. Piotr Tomczak, eksperymenty – Ewelina Romanowska, Zaciszańską Szkołę Plakatu założy Bożena Wiśniewska.

Tematem tego dnia będzie CYRK. Poznacie tajniki, jakie kryje w sobie to niezwykłe miejsce. Będziecie mogli spróbować trudnej sztuki żonglerki, dowiecie się, czy bycie klownem jest trudne i co tak naprawdę kryją kulisy Cyrku.

Na zajęciach eksperymentów weźmiemy cyrk pod lupę -  dlaczego rzeczy spadają? Co sprawia, że hula-hop się kręci? Zgłębimy tajniki grawitacji, siły odśrodkowej i równowagi czyli rozbierzemy cyrk na czynniki pierwsze.

Plastyczny, kolorowy cyrk-warsztaty tworzenia plakatów cyrkowych.W ruch pójdą kredki, farby nożyczki, stemple. Duży format i wielka wyobraźnia. Stworzymy Zaciszańską Szkołę Plakatu

Dzień 2 TEATRALNY

Zajęcia dramy poprowadzi aktorka Anna Komorowska, zajęcia plastyczne Bożena Wiśniewska, ruch- Andrzej Nowaczuk

Aktor, drama, inspicjent – czy znacie te trudne słowa? Czy wiecie jak zapanować nad swoim ciałem? A jakie zastosowanie w teatrze ma maska? To tylko kilka pytań - na resztę odpowiemy Wam na naszych zajęciach.

Podczas warsztatów dramy odkryjemy swoje możliwości aktorskie. Pobudzimy swoją wyobraźnię i nauczymy się improwizować. Celem zajęć nie będzie stworzenie przedstawienia  ale dobra zabawa w oparciu o scenariusz.

Maska –symbol teatru-zaprojektujemy i wykonamy maski weneckie, karnawałowe, afrykańskie, zwierzęce albo ,własne, wesołe, tajemnicze, a może straszzzne. Wykorzystamy brokaty, koraliki, cekiny, wstążki, piórka….

Dzień 3 JAPOŃSKI

Z kulturą Japonii pozna nas Andrzej Nowaczuk  - instruktor sportów walki w DK Zacisze, eksperymenty z ryżem poprowadzi Ewelina Romanowska a zajęcia z robienia suminagashi poprowadzi Bożena Wiśniewska

Umiecie jeść pałeczkami? A może potraficie pisać po japońsku? Jeśli nie, to wprowadzimy Was w niezwykły, zaczarowany świat Japonii. Nauczymy się kilku słów w tym niezwykłym języku, opanujemy trudną sztukę kaligrafii a nade wszystko poznamy kulturę tego pięknego kraju.

Na warsztatach dowiemy się czy ryż może być poddany eksperymentom – będzie skakał wibrował, pływał na poduszkach wodnych a na zakończenie posadzimy go wspólnie aby mógł urosnąć u Was w domu.

Podczas zajęć plastycznych wykonamy japońskie laleczki w tradycyjnych kimonach.. Poznamy japońską sztukę barwienia papieru-suminagashi, zaprojektujemy i zrobimy prawdziwe klapki japonki oraz poznamy sztukę japońskiej kaligrafii.

Dzień 4 MUZYCZNY

Nauka gry na bębnach poprowadzi Anika Kamińska, zajęcia plastyczne Bożena Wiśniewska, ruch zapewni – Andrzej Nowaczuk.

Bam ba ra bam bam  - coś Wam to przypomina? Tak! to bębny, bębenki, tamburyna i inne instrumenty perkusyjne. Każdego będziecie mogli dotknąć, na każdym zagrać i stworzyć perkusyjną orkiestrę. W tym dniu zbudujecie także własne instrumenty!

Zapraszamy Was na spotkanie z rytmem, spróbujemy swoich sił w grze na bębnach djembe pochodzących z Afryki Zachodniej. Na zajęciach poznamy podstawowe pojęcia związane z rytmem, zaznajomimy się z techniką gry na djembe, poznamy proste rytmy i rytmiczne wyliczanki, stworzymy własną niepowtarzalną pulsację oraz zagramy aranżację oryginalnego afrykańskiego rytmu z podziałem na różne akompaniamenty.
Na warsztatach plastycznych wykonamy i ozdobimy  własne instrumenty-bębenki, deszczowe kije, kastaniety, grzechotki, marakasy i założymy Najgłośniejszą Orkiestrę Jednodniową. Użyjemy do tego puszek, butelek, pudełek, balonów, grochu, kasz, kapsli, gwoździ…..przecież wszystko jest muzyką

Dzień 5 EKSPERYMENTALNY

Wystrzałowe eksperymenty przeprowadzi Ewelina Romanowska – instruktor zajęć „Mali Einsteini”, w świat kolorowych eksperymentów poprowadzą nas Ewa Ledzińska i Bogusława Ołowska, a zajęcia ruchowe zapewnią instruktorzy capoeiry Agata Kołodziej i Bernado Bruto

Czas na eksperymentalny piątek. Czy mali Einsteini to Wy? Chcecie się o tym przekonać?. Postaramy się, aby każdy z Was wyszedł z poczuciem, że tajemniczy dotąd świat eksperymentów nie ma dla Was tajemnic!!!

Zamienimy dom kultury w prawdziwe królestwo nauki! To będzie dzień dedykowany  najfajniejszym doświadczeniom wszech czasów. Będziemy strzelać z witaminy C oraz z airbazooki! Założymy fartuchy i magiczne okulary i zobaczycie jak fajna jest nauka!

Na zajęciach plastycznych dowiecie się czym są eksperymenty w sztuce-czy można eksperymentalnie połączyć kolory a może koła i kwadraty? Przygotujcie się za niezwykłą podróż w głąb barw, kształtów i artystycznej przestrzeni.

 

MENU Obiady 22-26.01.2017. Zgłoszenia na adres kawiarni zaciszecafe@onet.pl lub kontakt telefoniczny Robert Zalewski 608-331-004. Płatność tylko gotówką w kawiarni.

 

edukacja edukacja kulturalna dzieci czas wolny