Koncert Jolanty Majchrzak i Tadeusza Woźniaka

Koncert Jolanty Majchrzak i Tadeusza Woźniaka

24 lutego, niedziela, godz. 17.00 

Obowiązują zaproszenia i wejściówki. Do odbioru w kasie DK Zacisze od 15.02.2019. 

Zapraszamy na koncert "Gdy ziemia oddycha" w wykonaniu Jolanty Majchrzak (śpiew, klawisze) i Tadeusza Woźniaka (śpiew, gitara). Koncert towarzyszy otwarciu wystawy malarstwa Mariusza Ołowskiego Poza ramami.

Tadeusz Woźniak – muzyk, kompozytor i wokalista. Urodził się 6 marca 1947 roku w Warszawie.

Ma w swoim dorobku muzykę do kilkuset piosenek, prawie 100 inscenizacji w teatrach dramatycznych, wielu przedstawień Teatru Telewizji, programów poetyckich i artystycznych oraz filmów dokumentalnych i animowanych. Piosenki z jego muzyką wykonywali m.in.: Elżbieta Adamiak, Michał Bajor, Anna Chodakowska, Bernard Ładysz, Marcin Bronikowski, Andrzej Poniedzielski, Krystyna Prońko, Zbigniew Wodecki, Wojciech Malajkat, Jolanta Majchrzak, Krzysztof Majchrzak czy grupa Locomotiv GT.

Najpopularniejsze piosenki: Hej, HannoSmak i zapach pomarańczyTo będzie synZegarmistrz światła – nagrodzona na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1972 r. Jest również autorem muzyki i wykonawcą piosenki Pośrodku świata, otwierającej każdy odcinek popularnego serialu Plebania. Skomponował także muzykę do „Pana Tadeusza” – filmu Ryszarda Ordyńskiego z 1928 roku, wydaną przez Filmotekę Narodową w 2014 r.

Tadeusz Woźniak, prywatnie mąż pianistki i piosenkarki Jolanty Majchrzak-Woźniak, z którą od 1989 r. ściśle współpracuje przy swoich pracach teatralnych i filmowych, sesjach nagraniowych, koncertach i programach telewizyjnych.