Lato w mieście: artKOLAŻ wakacyjny

1 tydzień: 20-24 sierpnia, godz. 7.30-16.30

2 tydzień: 27-31 sierpnia, godz. 7.30-16.30

Opłata: 250 zł/tydzień/dziecko

Zapisy od 5.06.2018.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na kolaż marzeń i wydarzeń. Zaplanowaliśmy dwa tygodnie ciekawych przygód. Warsztaty artystyczne, edukacyjne, ruchowe, taneczne, a przede wszystkim dobra zabawa.

Otwieramy Sierpniową Akademię Sztuki, a w niej bardzo poważne-nie-poważne zajęcia z zakresu sztuki.

W pierwszym tygodniu będziecie mogli zostać studentami Wydziału Rysunku i Malarstwa. Czekają na Was zajęcia w Katedrze jawy i snu czyli wielkoformatowe opowieści senne, w Katedrze portretu – temat: autoportret inaczej, czyli co mówi moje wnętrze, a w Katedrze technik mieszanych zagadnienia frotażu i kolażu. Na Wydziale Historii Sztuki poznacie zażarte żarty ze sztuką. Sięgniemy do dorobku znanych artystów i odkryjemy wiele sekretów, które skrywają dzieła i ich twórcy. Paul Cezanee, Giuseppe Arcimboldo… Brzmi poważnie, ale będzie dużo dobrej, twórczej zabawy. Zaliczycie również zajęcia na Wydziale Architektury – powstaną prototypy budek lęgowych i domków dla miejskich zwierząt. Gotowi na przygody? Odwiedzimy laboratorium, w którym wejdziecie w role Małych Einsteinów i będziecie eksperymentować. Spróbujemy przyjrzeć się zjawiskom nadprzyrodzonym, będziemy bawić się światłem, może pojawią się jakieś małe duchy-strachy? Poznamy zasady siły odśrodkowej tworząc spinery, a w piątek slime party! Każdy zrobi swojego slima, do którego wykorzystamy styropian. Dwa dni spędzicie na programowaniu i zbudujecie proste roboty. Będzie pracowała głowa i ręce. A co z resztą ciała? Żeby je rozruszać Jose wprowadzi Was w klimat Brazylii. Poznacie, czym jest capoeira i wspólnie spróbujemy opanować podstawowe techniki wkomponowane w muzykę i taniec. A w piątek żonglerka, diabolo i trochę kuglarstwa.

W drugim tygodniu poczujecie się jak wakacyjni studenci Wydziału Wzornictwa. W Katedrze zabawek sięgniecie do zabawek ze strychów i piwnic, prostych ale dających wiele przyjemności z zabawy. Macie również zaproszenie na Wydział Rzeźby, by spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Może będzie to rzeźba w kamieniu? A na Wydziale Typografii czekają Was zajęcia w Katedrze plakatu oraz Katedrze liternictwa. Tu zaskoczą Was litery-bajery, a może to Wy zaskoczycie wszystkich wokół? Pojawi się również druk wypukły i eksperymentalny, druk płaski i druk wklęsły. Ciekawe, jakie są między nimi różnice? Żeby się dowiedzieć, trzeba zostać studentami Wydziału Grafiki. I jeszcze zajęcia w Katedrze architektury dla ziemi na Wydziale Architektury. Tu poznacie tajemnice roślin i kwiatów czyli będą to warsztaty florystyczne. Po spotkaniu ze sztuką pora na trochę techniki. Zajęcia z robotyki pozwolą Wam poznać zasady programowania robotów. Eksperymenty w laboratorium Małych Einsteinów dadzą frajdę z własnoręcznie wykonywanych doświadczeń. Stworzycie auta odrzutowe, dowiecie się, dlaczego tak ważne dla zegarów są koła zębate i jak działają mechanizmy obrotowe. A potem trochę o dźwięku czyli fala co z nóg zwala. Będziecie mogli sprawdzić swoją zręczność na warsztatach z żonglerki i ekwilibrystyki. A w Breaking Academy wpadniecie w rytm breakdance, by poznać ten specyficzny i unikatowy taniec z dużą ilością elementów sprawnościowych.

Gotowi na wakacyjną przygodę? Do zobaczenia w sierpniu.