Baśnie cygańskie: Opowieści z cygańskiego taboru

Baśnie cygańskie: Opowieści z cygańskiego taboru

31 sierpnia, piątek, godz. 17.00

Wstęp wolny!  

Łacio giwes! Cyganie to wolne duchy. Dla nich największym skarbem jest wolność, największą radością wędrówka, największa mądrością baŚnie, przekazywane z pokolenia na pokolenie. A roi się w nich od niezwykłych postaci, takich jak Urmy, czyli złe i dobre czarownice, Bengi – cygańskie diabły, czy ptaki Czarana, zjadające gwiazdy w ciemne noce. Baśnie cygańskie niosą też ze sobą mądre przesłania, tkliwe momenty, w których łza się w oku kręci, a także opowieści do śmiechu. Są tak różne od znanych nam baśni, jak Cyganie różnią się od innych narodów. I na pewno każdy – i dzieci, i dorośli – znajdzie w nich coś dla siebie.
Jeśli więc chcecie uszczknąć trochę z cygańskiej mądrości ludowej, zapraszamy Was na wyprawę leśnymi bezdrożami wraz z cygańskim taborem, na poszukiwanie bajek i baśni cygańskich, od których w lasach aż się roi. 
Po spektaklu zapraszamy na 20-minutowe warsztaty, podczas których zapoznacie się z instrumentami wykorzystanymi podczas spektaklu, z cygańskimi pieśniami i zabawami oraz ciekawymi tradycjami, które warto poznać.  

Spektakl dla dzieci 5+ w ramach projektu Wielokulturowe spotkania z baśnią jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.

ORGANIZATORZY:

DOFINANSOWANIE:

  

PARTNERZY: