Premiera spektaklu: Wszyscy są w formie

Premiera spektaklu: Wszyscy są w formie

8 kwietnia 2019

Oficjalna premiera spektaklu „Wszyscy są w formie” Młodzieżowego Studia Teatralnego DK Zacisze. Pokaz przedpremierowy odbył się podczas Przeglądu Teatrów Amatorskich SPOT.

„Wszyscy są w formie” to refleksja nad gombrowiczowską teorią formy. Spektakl, fabularnie wychodząc od „Ferdydurke”, opowiada o grupie młodzieży szkolnej, która, jak to się dzieje od wieków, poddawana jest rygorowi szkolnej hierarchii i regułom panującym w uczniowskiej społeczności. Spotykamy więc z góry ustalone typy osobowości, z których każdy dysponuje powszechnie znaną i akceptowaną paletą cech charakteru oraz nauczycielkę, która, zgodnie z dobrym obyczajem, pozostaje w opozycji do swoich podopiecznych. Szkolne życie płynie. Uczniowie rozrabiają, nauczycielka ich strofuje, a „Słowacki wielkim poetą był…”. Wszyscy są w formie.  Aż do momentu, kiedy jeden z uczniów spróbuje się wyrwać z ustalonego porządku… Czy będzie to możliwe?

Reżyseria: Magdalena Mróz

Scenariusz: Magdalena Mróz i Zespół

Występują: Karolina Chmielewska, Natasza Czaplicka, Dominika Kalinowska, Sara Korczyk,Julia Muzyka, Izabela Porowska, Agnieszka Trafisz, Mikołaj Andrzejczyk, Kacper Orzechowski.