Geo-Zacisze

Geo-Zacisze

ODKRYJ NIEZNANĄ HISTORIĘ ZACISZA
START gry GEO-ZACISZE: 17 października 2020

Zaprosiliśmy miłośników geocachingu i gier terenowych na inaugurację gry Geo-Zacisze. Uczesnicy dowiedzieli się czym jest geocaching. Jak odnaleźć ukrytą w terenie skrytkę? Zaprosiliśmy na spacer po Zaciszu śladami nieznanych historii i wspomnień. Na spacer ruszyliśmy w dwóch grupach. Każda grupa odnalazła 16 skrytek (keszy) ukrytych często w bardzo nieoczywistych miejscach. Część z nich kryła niespodzianki - drewniaki lub pieczątki. Do niektórych dostaliśmy się tylko po wykonaniu zadania. Wszystkie zaś kesze były wyposażone w logbooka zawierającego wpisy znalazców skrytki.

 Warunkiem uczestnictwa w spacerze było zainstalowanie w swoim telefonie aplikacji geocachingowej.
 

ВІДКРИЙТЕ ДЛЯ СЕБЕ НЕВІДОМУ ІСТОРІЮ ЗАЧИШЕ
17 жовтня 2020 р.
Будинок культури Зачише, вул. Блокова 1 

В програмі:

  • Введення в геокешинг. Що це таке? Як знайти схованку, заховану на місцевості?

  • Прогулянка Зачишем по шляху невідомих історій і спогадів. Обов'язковою умовою для участі в прогулянці є установка на свій телефон програми геокешінгу.

Запис на участь від 11 жовтня 2020 р.: wspolpraca@zacisze.waw.pl (будь ласка, вкажіть ваше ім'я, прізвище та номер телефону.) Кількість місць обмежена.

Проект "Гео-Зачише" реалізується за рахунок коштів Фонду Анімації Культури (Funduszu Animacji Kultury)

***

Celem projektu „Geo-Zacisze” jest stworzenie możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego na Zaciszu, a także integracja mieszkańców poprzez wspólne odkrywanie najbliższej okolicy. Geocaching w założeniu jest grą terenową polegającą na poszukiwaniu tzw. skrytek/keszy (ang. cache), w których ukryte są informacje.

Geocachingową ścieżkę spacerową będącą subiektywną drogą po miejscach ważnych i ciekawych przygotowali mieszkańcy Zacisza. To oni wskazali 16 lokalizacji do okeszowania. Część keszy zawiera niespodzianki – archiwalne zdjęcia, okolicznościowe drewniaki oraz pieczątki, natomiast wszystkie są opisane w dwóch językach: polskim i ukraińskim.

Po zakończeniu projektu każda osoba wyposażona w telefon z GPSem będzie mogła w dowolnym momencie przejść ten szlak samodzielnie, w gronie rodziny czy znajomych, niezależnie od organizowanych przez DK Zacisze akcji.

Finansowanie: Fundusz Animacji Kultury.

Realizacja: Dom Kultury Zacisze, Stowarzyszenie Geocaching Warszawa, Towarzystwo Przyjaciół Warszawy Oddział Targówek Fabryczny, Mieszkaniowy i Zacisze oraz Urząd Dzielnicy Targówek

RECENZJE:

Radio RDC, Aktywna sobota: warszawski geocaching, czyli „okeszowanie” Zacisza i Targówka

Opinie użytkowników:

Duhark: Ta seria to takie trochę szczęście w nieszczęściu dla nas. Musieliśmy zabić trochę czasu jak w pobliskim sklepie kompletowali nam zamówienie to JillMcDuck powiedziała, hej tu jest świeżutka seria. Myślę sobie czemu nie, czas do zabicia kilka keszy złapiemy... Oj jak ja bardzo nie doceniłem co nas czeka. Z kesza do kesza szliśmy z coraz większymi wypiekami na twarzy, cały czas komentując jaka ta seria jest wspaniała i ile wysiłku zostało w nią włożone. Ciężko mi wybrać najlepszego kesza z tej serii, każdy był super i byl trochę jak wersje pro zwykłych miejskich keszy. W gruncie rzeczy to cieszyłem się nawet, że nie udalo się skompletować tego zamówienia.O keszu: To był pierwszy kesz z serii i jeszcze nie wiedzieliśmy co nas czeka. Bardzo fajna wariacja znanego patentu.

JillMcDuck: Czekając na realizacje zamówienia w pobliskim sklepie postanowiliśmy wraz z Duharkiem złapać parę okolicznych keszy. Los chciał, że rano została opublikowana nowa seria i z zaciekawieniem ruszyliśmy w drogę. Kesze i to co lubie najbardziej: opisy - na najwyższym poziomie. Nawet znane patenty wykonane z zadbanie o każdy detal. Dziękuję autorom za serca i pracę włożone w ten projekt. Chapeau bas!

okrutnyb: Seria GeoZacisze wyglądała na mapie wyjątkowo zacnie, a znając poprzednie projekty, wiedziałam, że i w terenie się nie rozczaruję. Co prawda, nie dałam rady uczestniczyć w inauguracyjnym spacerze, ale postanowiłam nie czekać długo i wybrać się na kesze po obiedzie. I jak wrażenia? A no jestem po stokroć na tak. Na serii nie ma złej skrzynki, a kilka jest naprawdę wybitnych. FAVy będą się ścielić gęsto. Sam spacer zajął mi około 3 godziny – trochę się zmęczyłam, ale jednocześnie odkryłam dzięki niemu wiele miejsc, których nie byłam zupełnie świadoma. Bardzo dziękuję za umilenie wieczoru i wywołanie nie jednego uśmiechu.

No i ostatnia skrzynka tego dnia, za to jaka! Bardzo fajny pojemnik, bardzo fajny logbook tematyczny, wszystko bardzo fajne i więcej nie mówię, żeby nie spoilerować. FAVuję!

Carewna: STF to mi się podoba! Strasznie lubię takie skrzynki ... wyrafinowane, zabawne, pomysłowe i takie absolutnie uniwersalne w swej wymowie. Tak ukrytego logbooka to jeszcze jak żyję nie widziałam ... a już żyję prawie pół wieku. Daję fava bo lubię takie kesze które wywołują uśmiech na twarzy znalazcy ! Dzięki !

Carewna (kesz Dom Kultury Zacisze): STF cdn later.. Jest wieczór i jest later ... Mijałam tenże Dom Kultury niejednokrotnie ale z racji tego, że samochodowo to nigdy nie miałam możliwości odkrycia tego fajnego muralu. Ale jeszcze większe wrażenie zrobił na mnie ,,pojemnik” na kesza!!! Dziękuję !

Carewna (kesz Obywatel GC): [FTF] jak marzenie. Tak się czasem składa, że człowiekowi się robi ciepło na sercu gdy znajduje kesza poświęconego jednemu ze swoich ulubionych artystów ... można się wtedy przenieść do odległych lat młodości i przypomnieć sobie tą niezwykłą muzykę której brzmienie dotyka jakichś niewidzialnych strun w ludzkiej duszy. Dziękuję za tą piękną sentymentalną podróż. Sama oprawa kesza równie piękna i zgrana z otoczeniem, a do tego te cudne drewniaczki. Dziękuję i favuję!

Litrle_ni: Naprawde fajna seria!

cotticottic (OSP): Wow! Ale poprawa nastroju! Taki kesz! Fav!

Carewna (osp): STF oj to był ogień ! Muszę koniecznie pofavować bo uwielbiam takie skrzynki a zwłaszcza TAKIE logbooki ! Dla mnie odjazd i to na sygnale! Boskie! Dzięki!

ORGANIZATORZY:

DOFINANSOWANIE:

PARTNERZY: