Koncert Kapeli z Targówka

Pośrodku sceny stoi kobieta ze skrzypcami. Po jej obu stronach znajdują się mężczyźni z innymi instrumentami.

20 września 2020

Koncert Warszawskiej Kapeli z Targówka. Podczas wydarzenia muzykom wręczona została statuetka za zdobycie III miejsca w Ogólnopolskim Festiwalu Folkloru Miejskiego w Piotrkowie Trybunalskim oraz nagroda publiczności i specjalna nagroda dla akordeonisty.

W programie koncertu usłyszeliśmy piosenki R E T R O, repertuar sceny kabaretowej i teatralnej z lat 20. i 30., m.in. utwory Petersburskiego, Własta czy Golda. Kapela zagrała własne kompozycje utrzymane w klimacie folkloru miejskiego.

W repertuarze Kapeli z Targówka znalazły się szlagiery Stanisława Grzesiuka, największego Barda powojennej Warszawy, tj. U Cioci na imieninach, Bal na Gnojnej, Zimny Drań, i wiele innych, które stały się przebojami w nowych aranżacjach.

Gratulujemy i dziękujemy za uroczy koncert w klimacie warszawskiego folkloru miejskiego. Gościem specjalnym była p. Dorota Kozielska, Burmistrz Dzielnicy Targówek ds. Kultury.

Warszawska Kapela z Targówka to jedna z najlepszych kapel w Polsce. Założycielami zespołu w 1995 r. są Senior Jerzy Pasztaleniec oraz Synowie, Paweł i Dariusz Pasztaleniec. Kapela jest laureatem Prestiżowego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki R E T R O Fundacji Mieczysława Fogga pod patronatem Ministra Kultury i Sztuki I Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego oraz Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz i Rodziny Foggów.

Skład Kapeli:

  • PAWEŁ PASZTALENIEC (banjo, klarnet, wokal)
  • DARIUSZ PASZTALENIEC (akordeon, wokal)
  • AGNIESZKA WOJAKOWSKA (skrzypce, wokal)
  • JAN ROSŁON (gitara akustyczna, wokal)
  • WIESŁAW LEŚNIEWSKI (akordeon, wokal)
  • PAWEŁ HARASIM (kontrabas, wokal).