Kino SCORPion: Feministki. Co sobie myślały?

Plakat fioletowy symbol płci damskiej z podniesioną pięścią

19 maja 2024, niedziela, godz. 17.00

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Punktem wyjścia do dyskusji będzie film Feministki: co sobie myślały?. Jest to historia kobiet walczących z ograniczeniami kulturowymi wpojonymi im w dzieciństwie oraz dążących do równouprawnienia, osnuta na kanwie ich zdjęć wykonanych podczas przebudzenia ruchu feministycznego w 1977 roku. Twórcy filmu prowadzą szczere rozmowy z takimi kobietami, jak Jane Fonda, Lily Tomlin, Judy Chicago oraz Laurie Anderson. 

Po pokazie zapraszamy na krótką prelekcję o tym, jak możemy w codziennym życiu wspierać kobiety i jakie instytucje walczą o ich prawa w naszym kraju. Odniesiemy się również do praw kobiet w ujęciu opieki zdrowotnej. Ostatnim punktem spotkania będzie otwarta dyskusja, do której serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników.

Kino SCORPion to projekt w ramach działalności Programu Stałego ds. Praw Człowieka i Pokoju w IFMSA-Poland Oddział Warszawa Północ, który ma na celu przybliżenie dziedzictwa kulturowego głównie poprzez filmy. Tematyka utworów dotyczy naszego programu stałego, czyli praw człowieka i pokoju na świecie, m.in. sytuacji socjo-ekonomicznej mieszkańców państw na świecie, łamania praw człowieka i zwierząt, konfliktów w państwach, zmian klimatycznych, ubóstwa, niewolnictwa.

Organizator: Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland 

 

ORGANIZATORZY: