Kuzak Maria

Kuzak Maria

Instruktor: Klub Zielarski

Od lat fascynuje się rozmaitością otaczających nas roślin, krzewów i drzew. Zbiera ciekawe historie i poznaje właściwości świata flory, które powszechnie są mało znane. Kolekcjonuje książki poświęcone roślinom, uprawie i zastosowaniu wspierającym zdrowie i pielęgnację urody. Dzieli się posiadaną wiedzą o roślinach potocznie określanych jako zielsko lub chwasty, pokazuje jak wyglądają, co można z nimi zrobić i jak stosowano w różnych czasach by służyły pomocą ludziom. Własności darów natury wykorzystuje praktycznie we własnej kuchni, wspierając swoje zdrowie. Służą także jako kosmetyki i pierwsza pomoc przedmedyczna. Część roślin na własne potrzeby zbiera samodzielnie, gdyż zapewnia to wysoką jakość przygotowywanych potraw i zapasów, dając jednocześnie przyjemność kontaktu z przyrodą.

Zainteresowana prostymi sposobami utrzymywania dobrej kondycji korzysta ze spacerów po lesie i rekreacyjnego ruchu w plenerze uczestnicząc w Imprezach na Orientację oraz zajęć Qigong.

Na ekologicznej działce wprowadza rośliny stosowane w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, poznając je w rzeczywistym kształcie i ich siłę życiową w przystosowaniu do uprawy na Mazowszu.

Przewodniczka po Warszawie.