Kasprzyk Jan

Kasprzyk Jan

Instruktor: Gitara, GITARRERA zespół gitarowy.

Urodzony w 1956 r. w Krakowie. Studiował gitarę w Conservatoire International de Musique w Paryżu w klasie prof. Moretti, które ukończył z medalem. Ponadto studiował kompozycję muzyczną w Ecole Normale de Musique w klasie Jacques’a Casterede’a oraz Jazz w American School of Modern Music w Paryżu.

Przez kilka lat akompaniował artystom lirycznym we Francji, Belgii, Holandii i Szwajcarii. Wziął udział w nagraniu trzech CD (rosyjskie pieśni ludowe i liturgiczne). Od ukończenia studiów skomponował 2 koncerty na gitarę z orkiestrą, ponad 400 utworów na gitarę solo, duety i tria, 60 piosenek do tekstów Maurice Careme, Mirona Białoszewskiego i własnych.

W 1992 roku napisał „Walkę byków” w trzech częściach na 3 gitary, 2 trąbki, klarnet basowy i kontrabas.
Jako solista wykonuje utwory własne oraz dawnych i współczesnych kompozytorów. W roku 1993 wystąpił w Theatre de la Voix w Paryżu w spektaklu poświęconym muzyce hiszpańskiej (Noce Alhambry).

W 1997 roku powrócił do Warszawy, gdzie prowadzi kursy gitary klasycznej. W ciągu ostatnich lat nagrał 29 płyt CD z utworami własnymi oraz najwybitniejszych kompozytorów.

W roku 2004 nagrał płytę z własnymi kompozycjami opartymi na motywach muzyki hiszpańskiej „Suite Espanola”. Jest otwarty na propozycje koncertowe. Koncerty przygotowane są profesjonalnie i poprowadzone w sposób ciekawy.

Wydarzenia:

Posłuchaj kompozycji Jana Kasprzyka w trzech różnych stylach:

Wydawnictwa z kompozycjami Jana Kasprzyka:

  • Jan Kasprzyk. Utwory wybrane na gitarę, Wydawnictwo Triangiel
  • Miniatury na gitarę, Wydawnictwo Pani Twardowska
  • Małe wędrówki z gitarą, Wydawnictwo Pani Twardowska
  • Duety gitarowe, Wydawnictwo Pani Twardowska
  • Zaczarowany ogród. Tria na flet i dwie gitary, Wydawnictwo Pani Twardowska

Obecnie pracuje nad nagraniem tria (2 gitary, flet) i duetów gitarowych. W październiku 2017 roku kompozycje Jana Kasprzyka na 2 gitary i flet oraz duety na flet i gitarę w Konserwatorium Muzyki w Nantes (Bretania, Francja).  

Zobacz również: