Koncert: Oreada

Członkowie zespołu na tle kwitnących drzew

20 maja 2023, sobota, godz. 19.00

Wstęp wolny!

Muzyka Oready określana jest mianem FolkOFF (folk alternatywny, a raczej alternatywa naznaczona folkiem). Inspiruje ich przyroda, kultura ludowa i natura człowieka. Wyróżnia ich bogactwo harmonii i instrumentów (skrzypce, mandolina, akordeon, instrumenty dęte, instrumenty klawiszowe, gitara elektryczna, gitara basowa, perkusja), niebanalne aranże i szczery przekaz.

OREADA to nimfa górska uwięziona przez pięciu zbirów we wsi pod Łodzią. Wspólnie tworzą muzykę FolkOFF, która niesie ze sobą ogromny ładunek emocjonalny. Ich koncerty to podróże w świat tajemnicy i przygody, podczas których OREADA wyciąga z człowieka to, co głęboko w nim ukryte. Autorskie kompozycje i teksty inspirowane są przyrodą, kulturą ludową i naturą człowieka. To, co wyróżnia OREADĘ to bogactwo harmonii i instrumentów, dopracowane, niebanalne aranże i niezwykle szczery przekaz wyrażony w tekstach w języku polskim.

Zespół powstał w 2016 roku i od tamtej pory zagrał ponad 160 koncertów klubowych, jak i festiwalowych – wystąpił m.in. na Festivalu v ulicích w Czechach, Slot Art Festival, Soundedit Festival, Festiwalu 4 Strony Karpat, Łemkowskiej Watrze w Zdyni, Festiwalu ETNOmania, Festiwalu Natchnieni Bieszczadem, Festiwalu Czart Granie, w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk, Radia Łódź, Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie, łódzkim klubie Wytwórnia, warszawskim klubie Proxima, Klubie Muzycznym Bogart, Dworze na Wichrowym Wzgórzu w Przybysławicach, Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK, krakowskim Klubie Studio czy Scenie Monopolis w łódzkim ArtKombinacie. OREADA to laureat wielu ogólnopolskich konkursów, m.in. zwycięzca Soundedit Spotlight 2019, “Yapa” 2017 czy “Piosenkarnia” 2017.

W swoim dorobku grupa posiada minialbum z 2017 roku oraz płytę pod tytułem „Mówili mi ludzie”, która w plebiscycie Plastry Kultury uzyskała tytuł Łódzkiej Płyty Roku 2020.

Skład zespołu OREADA:

  • Kasia Biesaga - wokal, flety
  • Adam Marańda - skrzypce, mandolina, wokal
  • Kacper Bienia - akordeon, instrumenty klawiszowe, wokal
  • Mateusz Jędraszczyk - gitara elektryczna
  • Maciej Kłys - gitara basowa, wokal
  • Kamil Kaźmierczak - perkusja