Koncert: Perełki klasyki. Warszawskie Trio Stroikowe

Artyści grają na scenie.: Dorota Żołnacz – klarnet ,Tytus Wojnowicz – obój, Marcin Ostałowski – fagot.

10 października 2021, niedziela, godz. 16.00

Wstęp wolny.

Zapraszamy na koncert Warszawskiego Tria Stroikowego z utworami Jana Sebastiana Bacha, Wolfganga Amadeusza Mozarta, Jacquesa Iberta, Johna Noble’a, Charlesa Huguenina.

Wystąpią:

  • Dorota Żołnacz – klarnet
  • Tytus Wojnowicz – obój
  • Marcin Ostałowski – fagot.
  • Koncert poprowadzi aktor Wojciech Wiliński.

Warszawskie Trio Stroikowe powstało w 1994 roku. Trio tworzą warszawscy soliści kameraliści: klarnecistka Dorota Boruch-Żołnacz, oboista Tytus Wojnowicz oraz fagocista Marcin Ostałowski. Zespół jest laureatem drugiej nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. K. Pendereckiego w Krakowie w 1997 roku. Trio koncertowało w Polsce, USA, Holandii, Czechach, Wielkiej Brytanii i Francji. W repertuarze zespołu znajdują się utwory kompozytorów muzyki klasycznej od baroku po współczesność.

Tytus Wojnowicz

Lekcje skrzypiec pobierał od 7 roku życia, w wieku 15 lat zaczął grać na oboju. Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie oboju prof. Stanisława Malikowskiego. W 1993 uzyskał dyplom Staatliche Hochschule für Musik we Fryburgu także w klasie oboju u Heinza Holligera. Koncertował m.in. w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Czechach, Słowacji, na Tajwanie, w USA (m.in. w Carnegie Hall) oraz krajach Azji i Afryki. Występował w niemal wszystkich liczących się salach koncertowych Europy. Grał wraz z Nigelem Kennedy w ramach trasy koncertowej „The Bach & Vivaldi Experience”.

W latach 1996–2000 współpracował z Piotrem Rubikiem, który był producentem, aranżerem i kompozytorem większości popularnych utworów wykonywanych przez Wojnowicza w tym okresie. Od 1989 roku jest członkiem Warszawskiego Kwintetu Dętego, z którym nagrał 2 płyty. Występował także z wieloma orkiestrami, m.in. Polską Orkiestrą Radiową, Sinfonią Varsovia i Orkiestrą Filharmonii Narodowej, Concerto Avenna, Sinfonietta Cracovia, Orkiestrą Opery Kameralnej. Obecnie pracuje jako adiunkt na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Dorota Żołnacz

klarnecistka, naukę muzyki rozpoczęła w PSM I i II stopnia w Lublinie w klasie klarnetu prof. Andrzeja Rzymkowskiego a następnie prof. Adama Cegiełkowskiego, kontynuowała w AMFC w Warszawie w klasie prof. Ryszarda Sztajerwalda, Mirosława Pokrzywińskiego i Romualda Gołębiowskiego. W 2002 roku ukończyła studia podyplomowe z kameralistyki na tej samej uczelni w klasie prof. Barbary Halskiej. Brała udział w licznych festiwalach i kursach muzycznych doskonaląc swoje umiejętności u pedagogów: G. Deplus, A.Pay, A Prinz, G. Dangen, M. Whight, P Cuper. W 1996 r. była stypendystką Dartington Music School w Wielkiej Brytanii. W 1998 r. zdobyła III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej w Krakowie, w kategorii solista. Jest członkiem trio stroikowego, z którym koncertowała w USA, Francji, Holandii, Czechach i Wielkiej Brytanii. Zespół ten zdobył II nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. K. Pendereckiego w Krakowie w 1999.