Spotkanie historyczne UTW online: Portret rodzinny

Spotkanie historyczne UTW online: Portret rodzinny

25 marca 2021, godz. 11.00

"Żeby mierzyć drogę przyszłą, trzeba wiedzieć skąd się wyszło" Cyprian Kamil Norwid

Zapraszamy na pierwsze spotkanie online z cyklu "W poszukiwaniu własnych korzeni". Spotkanie poprowadzi Hanna Ciesielska, studentka UTW DK Zacisze.

 W 2017 r. Klub Historyczny z Jasienicy nakręcił film "Siódmego dnia", który opowiada historię krótkiego życia młodziutkiego lotnika - strzelca pokładowego, Stanisława Babańczyka, najstarszego brat Mamy, (wujka) Hani. 

Hanna Ciesielska jest córką Julii z d. Babańczyk i Stanisława Ciesielskiego, rocznik 1949, w dzieciństwie szczecinianka, w latach szkolnych jasieniczanka, absolwentka Liceum Pedagogicznego w Radzyminie, od 1976 r. warszawianka. Humanistka, w latach 19638-1973 studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, nauczycielka języka polskiego w szkolnictwie średnim w Tłuszczu i Warszawie, zuchmistrzyni. Od kilku lat na emeryturze realizuje swe pasje podróżnicze, dziennikarskie, artystyczne. W Domu Kultury "Zacisze" śpiewa z zespołem wokalno-estradowym "Zaciszańska Nuta". Jest autorką piosenki "Zaciszańska Nuta".

Swoje zamiłowanie do utrwalania historii i dziejów Polaków Hania wyraziła podczas udziału od 10 czerwca do 15 grudnia 2007 r. w projekcie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Nasze korzenie wczoraj, jutro i dziś”, który był realizowany w ramach Programu Operacyjnego „Patriotyzm Jutra”. 

Szczególne miejsce w jej życiu zajmuje przyroda, medycyna Wschodu i ezoteryka.

Zapraszamy na spotkanie Portret rodzinny Hanny Ciesielskiej