Spektakl dla dzieci: TRZEJ MUSZKIETEROWIE i tajemnica królewskiego klejnotu

Aktorzy z widzami na scenie

16 kwietnia 2023

Przedstawienie interaktywne w wykonaniu Teatru Wariacja dla dzieci w wieku 4+ i rodziców.

TRZEJ MUSZKIETEROWIE i tajemnica królewskiego klejnotu to brawurowa historia czterech przyjaciół (muszkieterowie zostaną wybrani z widowni) pomagających królowej Francji rozwikłać intrygę dworską. Na dworze Ludwika XIII chce rządzić kardynał Richelieu. Wymyśla wraz z przebiegłą Milady plan przejęcia władzy.  Muszkieterowie z d’Artagnanem udaremniają ich złe zamiary walcząc z żołnierzami kardynała. Klejnoty, które były przyczyną całego zamieszania zostają odzyskane i na wielkim balu (balet królewski wybrany z widowni odtańczy tryumfalny taniec) królowa Francji wystąpi w cudownych diamentach u boku króla Ludwika XIII.

Siła przyjaźni i odwaga a także umiejętności walki na szpady będą doprowadzać widownię do niesamowitych emocji.

Czas: ok.45 minut

Teatr Wariacja istnieje od 2006 roku.  W tym czasie powstało ponad 30 przedstawień dla dzieci i 10 spektakli dla dorosłych.  

Twórcą teatru jest Lidia Sycz, absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie i Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Pracowała w Warszawskiej Operze Kameralnej jako tancerka; jako choreograf realizowała przedstawienia w Toruniu i Płocku; grała w serialach: Plebania, Klan, Ekstradycja; aktorka dubbingowa i instruktor teatralny. W swoim teatrze Wariacja jest scenarzystą, reżyserem, scenografem i aktorką. Ma trójkę dzieci.

W skład Teatru Wariacja wchodzą nietuzinkowi, profesjonalni aktorzy, którzy łączą klasyczną formę teatralną z improwizacją.

Lidia Sycz, Michał Głowacki, Piotr Basiel, Katarzyna Post to twórcy z otwartymi umysłami. Tworzą przedstawienia, w których widzowie oglądają znane historie w niebanalnej odsłonie. Wesołe teatralne pomysły łączą z muzycznymi wariacjami. Radość tworzenia dzielą z widzami, których zapraszają na scenę do wspólnych, aktorskich działań. To teatr, w którym bawią się i uczą nie tylko dzieci.

ZASADY UDZIAŁU W PRZEDSTAWIENIU

 • Zachęcamy do zakupienia biletów w systemie online.
 • Każda osoba, która chce uczestniczyć w przedstawieniu zobowiązana jest do zakupu biletu.
 • Miejsca nie są numerowane. Widownia ustawiona jest na jednym poziomie.
 • Rzędy od I do V zarezerwowane są dla dziecięcej publiczności. Rodziców prosimy o siadanie w dalszych rzędach.
 • Dom kultury jest otwarty dla widzów 30 minut przed spektaklem.
 • Przy wejściu do DK Zacisze należy zdezynfekować ręce.
 • Przy wejściu do sali teatralnej odbywa się kontrola biletów.
 • Prosimy o stosowanie się do wskazówek pracowników DK Zacisze w zakresie zajmowania miejsc i bezpieczeństwa na widowni.
 • Kawiarenka w DK Zacisze będzie czynna przed i w trakcie spektaklu.
 • Szatnia w DK Zacisze nie funkcjonuje. Jest możliwość wnoszenia okrycia wierzchniego na widownię lub powieszenia na wieszakach dostępnych w sali teatralnej.
 • Biorąc udział w spektaklu wyrażają Państwo zgodę na nieodpłatne utrwalanie, wykorzystywanie i rozpowszechnianie wizerunku uczestnika/opiekuna w formie fotograficznej i filmowej przez DK Zacisze zgodnie z art.81 ust.1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4.02.1994. Zgoda dotyczy rozpowszechniania przez DK Zacisze wizerunku uczestnika/opiekuna w formie fotografii i materiału filmowego bez ograniczeń czasowych za pośrednictwem dowolnego medium dla celów związanych z promocją działalności DK Zacisze.
 • Zakup biletu i uczestnictwo w spektaklu jest równoznaczne z akceptacją powyższych zasad.