Tuwim i Lutosławski w duecie. Sen kotka Tralalotka

Kobieta kucająca na scenie z pudełkiem rekwizytów

12 maja 2024, niedziela

Tuwim i Lutosławski w duecie, czyli muzyczne opowiastki dla dzieci 3-8 lat. To była niezapomniana przygoda z muzyką i poezją w rolach głównych. Wykorzystaliśmy wyobraźnię, aktywne słuchanie, improwizację ruchową, zabawy słowne i głosowe, ćwiczenia rytmiczne, pracę z rekwizytem i improwizacje plastyczne do muzyki.  Poznaliśmy Kotka Tralalotka i jego rodzinę, pana Tralalińskiego, jego żonę Tralalonę, córkę - Tralalurkę, synka - Tralalinkę i papużkę Tralalużkę. Mała Myszka Tralaliszka powędrowała szybko w kierunku widowni.

Sylwia Stępień Solistka Warszawskiej Opery Kameralnej i pianistka Marta Papojan zadbały, aby dzieci zaprzyjaźniły się z muzyką klasyczną, poezją, ruchem i elementami teatru, poprzez słuchanie wykonywanych piosenek do słów Juliana Tuwima i aktywne uczestnictwo w twórczych zabawach.
 
Obcowanie ze sztuką daało dzieciom (i dorosłym!) wiele radości. Sztuka to bezpieczna przestrzeń do ekspresji i komunikowania swoich uczuć. Koncepcja wychowania przez sztukę zakłada, że dziecko powinno czuć wolność i swobodę wyrażania siebie oraz przeżywać zadowolenie, a może i samospełnienie poprzez własne działania artystyczne.

Dziękujemy artystkom oraz widowni za twórczą zabawę z muzyką na żywo.