GOTOWAnaKULTURA dla seniorów!

26 i 27 października 2019

W ramach projektu GOTOWAnaKULTURA zaproponowaliśmy osobom 60+ bezpłatne warsztaty kulinarne. Wspólne gotowanie odbyło się w Praskiej Światotece przy ul. Szwedzkiej 6 w Warszawie. 

Pod okiem Mistrza Kuchni Stanisława Pacholskiego uczestnicy projektu przygotowali i skosztowali:

  • Wiejski „Siekaniec” w bułce orkiszowej z żurawinową konfiturą
  • Spagetti w pomidorach z wołowymi pulpetami
  • Marokańskie „Tabule” – kasza kuskus z warzywami, chilli i kolendrą.

Stanisław Pacholski pokazał tajniki kuchni z różnych regionów świata oraz opowiadał, jakie potrawy jadano w dawnych czasach, jak je przyrządzano oraz skąd się wzięły zwyczaje kulinarne danego kraju.

Seniorzy podczas warsztatów z kuchnią multikulturową dowiedzieli się o tradycjach, smakach i zwyczajach kulinarnych ludzi z różnych stron świata. Celem warsztatów jest wzbudzenie kreatywności kulinarnej w uczestnikach, pokazanie im alternatywnych dla starych i sprawdzonych przepisów z wykorzystaniem tego co moją już w swoich lodówkach (zero waste), wzbudzenie w nich otwartości na świat i inne kultury przez „podróże kulinarne”.

Stanisław Pacholski – utytułowany Mistrz Kuchni, który zdobywał doświadczenie w takich renomowanych miejscach jak: Hotel Ramada Paramatta, Sydney, Australia, Ambasada Stanów Zjednoczony Ameryki w Polsce i rezydencja Ambasadora, Hotel „ Ramada Renesans” Sydney, Australia, Hotel Intercontinental Victoria Warszawa, Hotel Sofitel Kraków, Hotel Orbis Vera Warszawa, Hotel Desilva Air Port Warszawa. Współpracował z Pałacem Prezydenta RP. Przygotowywał różnej rangi przyjęcia i bankiety dla głów państw z całego świata. Współzałożyciel pierwszej w Polsce Akademii Sztuki Kulinarnej w Świeciu n/Wisłą. Doświadczenie i zdobyta przez lata wiedza kulinarna pozwoliły na otwarcie własnego Studia Kreatywnego Gotowania. Niekwestionowany specjalista w temacie: Tradycyjna-nowa kuchnia polska, kuchnie europejskie, australijska-fusion, kuchnie orientalne, kuchnia Tex-Mex. Wolontariusz Światoteki Praskiej.

Projekt GOTOWAnaKULTURA jest realizowany w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku, ze środków Funduszu Animacji Kultury.

FILMY:
ORGANIZATORZY:

DOFINANSOWANIE:

PARTNERZY:

Zobacz także

GOTOWAnaKULTURA
20 sierpnia - 27 października 2019

GOTOWAnaKULTURA