Koncert na trawie: Vinyl String Quartet - klasycznie półszeptem

Koncert na trawie: Vinyl String Quartet - klasycznie półszeptem

10 września 2021, piątek, godz. 21.00

Wstęp wolny

Miejsce: Dom Kultury Zacisze, sala teatralna

Zapraszamy na koncert warszawskiego kwartetu smyczkowego Vinyl String Quartet pt. Klasycznie półszeptem w ramach cyklu CICHO TU. Będzie to akustyczne granie BEZ PRĄDU. 

Klasycznie Półszeptem to autorski projekt kwartetu Vinyl String Quartet. Projekt ten powstał na potrzebę cyklu koncertów „Cicho tu!”, organizowanych przez Dom Kultury Zacisze. Cykl ten zakłada granie dla widzów na łonie natury, po zmroku. Nie można było tego lepiej wymyśleć! Bliżej natury muzyka sięga aż do swoich korzeni, bez zamykania Jej w salach koncertowych i zagłuszania światłem oraz sztucznym nagłośnieniem. Dzięki kontaktowi z naturą publiczność może zamknąć oczy i zatopić się w magiczny świat dźwięków z różnych epok. Podczas koncertu słuchacze usłyszą m.in. takie utwory jak: „Pavane Melancholique” Kees’a Schoonenbeek’a, „Clair de Lune” Claude’a Debussy’ego, czy też „Gymnopedie No. 1, 2 i 3” Erika Satie.

Vinyl String Quartet

Kwartet smyczkowy, który powstał z zamiłowania do muzyki rozrywkowej. Jest to fuzja czterech kreatywnych osobowości, którym niezwykłą radość przynosi wspólne granie.  Każda z nich jest absolwentką Akademii Muzycznej w Polsce i kształciła swój warsztat na kursach mistrzowskich w kraju oraz za granicą. Pośród ich indywidualnych dokonań znajdziemy liczne nagrody na międzynarodowych konkursach solowych i kameralnych.

Zespół działa od 2018 roku współtworząc projekty łączące muzykę jazzową, filmową oraz covery najpopularniejszych przebojów muzyki pop. Jego wyróżniającym atutem  jest zmysłowy wokal altowiolistki, który doskonale komponuje się z subtelnym brzmieniem kwartetu smyczkowego. Każda z kobiet tworzących Vinyl String Quartet ma na koncie współpracę z takimi artystami jak: Placido Domingo, Rod Stewart, Adam Sztaba, Kayah, Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Kuba Badach, Maryla Rodowicz, Zbigniew Wodecki, Andrea Bocelli, Ewa Uryga, Grzegorz Turnau, Atom String Quartet, Varius Manx, Ray Wilson, Grzegorz Urban, Michał Szpak, Adam Bałdych, Justyna Steczkowska, Piotr Cugowski, Igor Herbut, Sławek Uniatowski, Dawid Kwiatkowski i wiele innych.

Członkinie zespołu dokonały licznych nagrań dla radia i telewizji w Polsce oraz za granicą. Wśród produkcji, w których miały szansę uczestniczyć można wymienić między innymi: „Pech to nie grzech”, „Całe szczęście”, „Porady na zdrady”, „Eurowizja”, „Jaka to melodia”, „Voice od Poland”. Vinyl String Quartet był również odpowiedzialny za oprawę muzyczną Gali Kryształowe Zwierciadła 2019 i Gali 10-lecia ESKA TV.

Skład kwartetu:

  • Katarzyna Gluza | I violin
  • Angela Gołaszewska – Dziołak | II violin
  • Oliwia Kędziora | viola
  • Marzena Masłowska | cello

Harmonogram koncertów CICHO TU!

  • 30 lipca 2021, piątek, godz. 21.00 Tribute To Cole Porter – koncert kwartetu smyczkowego Vinyl String Quartet (Warszawa)
  • 13 sierpnia 2021, piątek, godz. 21.00 Solo na wibrafon – koncert Irka Głyka (Katowice)
  • 27 sierpnia 2021, piątek, godz. 21.00 Dialog na kontrabas i trąbkę – koncert Gdańsk Necropolitan Orchestra (Gdańsk)
  • 10 września 2021, piątek, godz. 21.00 Klasycznie półszeptem – koncert Vinyl String Quartet (Warszawa)
ORGANIZATORZY:

PARTNERZY: