Warsztaty KOMIKSU

Warsztaty KOMIKSU

7 kwietnia 2018

  • Jakie są zasady tworzenia bohatera?
  • Jak stosować techniki zawodowych rysowników komiksu?
  • Jak opowiedzieć rysunkiem o problemie, z którym zmierzy się bohater opowieści?
  • Jak zrobić własny komiks?

Codziennie zdarza się nam dużo zabawnych lub zastanawiających zdarzeń. Dużo łatwiej opowiedzieć o nich za pomocą komiksu. Dzieci poznały techniki zawodowych rysowników komiksu i nauczyły się je stosować, aby opowiadać o wszystkim o czym tylko marzymy. Warsztaty dla dzieci 8-13 lat poprowadził Szymon Teluk.

Historia komiksu to już niemal 130 lat, lecz tak naprawdę nie wiadomo kiedy komiks powstał. Dymki miały różną postać – od wstążek aż po napisy na koszulkach, zanim znalazły właściwy kształt.  Podczas warsztatów skonstruujemy plan, scenorys i gotową planszę komiksu w pełni profesjonalnymi metodami. Obejrzycie prezentację obejmująca przykładowe komiksy z Garfildem czy Fistaszkami, przedstawiającą przykłady różnego kadrowania i wykorzystania onomatopei komiksowych. Zapraszamy na przygodę z komiksem!

Szymon Teluk

Rysownik, karykaturzysta, malarz, autor komiksów. Wykładowca Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu i Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prowadzi zajęcia z malarstwa, komiksu, ilustracji, rysunku koncepcyjnego i anatomicznego. Współtwórca kierunku studiów na Uniwersytecie Zielonogórskim: „Komiks i ilustracja z elementami concept art”. Pracownik dydaktyczny na zlecenie instytucji kultury. Twórca działającego w całym kraju projektu: „Warsztaty komiksu, ilustracji i karykatury" popularyzującego komiks i rysunek wśród różnych grup wiekowych. W jego ramach, w ostatnich latach przeprowadził warsztaty tematyczne w ok 200 miejscowościach w Polsce. Wzięło w nich udział już ponad 7000 uczestników z Polski, Czech, Niemiec i Ukrainy. Jako ilustrator i autor komiksów współpracuje głównie z pisarzami, muzykami oraz na potrzeby reklamy i stron internetowych. Od 1995 roku aktywnie działa jako karykaturzysta rysując w terenie oraz podczas pokazów rysowania na żywo.Galeria karykatur: karykatury.exxl.pl

Warsztaty realizowane w ramach projektu „Dzieciaki nie płacą” – Budżet Partycypacyjny 2018

DOFINANSOWANIE: