Lato w mieście: Wycieczka z kolorami

  • 10-14.08.2020, godz. 7.30-16.30
  • 17-21.08.2020, godz. 7.30-16.30
  • 24-28.08.2020, godz. 7.30-16.30

Opłata: 300 zł / tydzień / dziecko. Obowiązują zapisy i zapoznanie się z regulaminem. Liczba miejsc ograniczona.

Istnieje możliwość zamówienia obiadów/zapiekanek/hot dogów w kawiarence DK Zacisze. Zobacz MENU.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na 3-tygodniowy program obejmujący warsztaty z instruktorami i zajęcia z wychowawcą.

  • I grupa – dla dzieci preferujących zajęcia plastyczne (9 osób, mniejsza pracownia)
  • II grupa – dla dzieci preferujących zajęcia ruchowe (15 osób, większa sala).

Wakacje w mieście? Tylko w DK Zacisze. Będą podróże małe i duże oczami wyobraźni, arcydzieła na papierze i z papier-mâché, trochę zielarstwa i decoupage. Zajrzymy do pracowni mistrzów i spróbujemy własnych sił w różnych dziedzinach sztuki, będą warsztaty graficzne i typograficzne oraz mnóstwo wspólnych przygód, eksperymentów i zabaw.

A co dokładnie na Was czeka?

Plastyczna podróż dookoła świata – zrobimy meksykańskie sombrero, japoński wachlarz, gotycką rozetę i średniowieczne arabeski. Odczujemy podmuchy soczystych kolorów, będziemy zwalczać burość bawiąc się barwami i odcieniami. Poczujecie się jak wielki Leonardo lub van Gogh. Weźmiecie udział w warsztatach ilustracji, ale będzie też zabawa w wydrapywanki, przyklejanki i kolaże. Chcąc poczuć się jakbyśmy odwiedzali europejskie miasta stworzymy kafelki z Barcelony. Będzie też zabawa z igłą – uszyjemy pluszaki-przytulaki, zaprojektujemy ekotorbę, a ze zbyt ciasnych t-shirtów uszyjemy designerskie worki. Pozostając przy temacie małego designu planujemy warsztaty modowe pod hasłem „Diabeł ubiera się u Prady”, a w ramach kształcenia młodych rzeźbiarzy pracę z papier-mâché. Zmierzymy się również z tematami „Flora na potwora” i „Kamera globtrotera”.

Ale to jeszcze nie wszystko, będą również eksperymenty i doświadczenia. Każdy z Was będzie jak Mały Einstein. Porozmawiamy o tym, czym są kratery i dlaczego na Księżycu jest ich znacznie więcej niż na Ziemi. Zrobimy piasek księżycowy i krater. Zobaczycie na czym polega działanie krzywego zwierciadła. Aby mieć dużo energii, zajmiemy się też prądem – dowiecie się, czym jest obwód elektryczny i czy można go zrobić wykorzystując cytrynę. I co wspólnego z prądem ma fakt, że świetliki świecą? Pojawi się magnetyczny slime, bezpieczne wybuchy oraz mnóstwo uśmiechu i zabawy.

Jesteście gotowi na nowe przygody? Czekamy na Was.