Spektakl dla dzieci: Zaczarowany Kapturek

Mężczyzna w cylindrze trzyma pacynkę wilka.

28 lutego 2021

Familijny spektakl dla dzieci 2,5+.

Sztukmistrz nad sztukmistrzami zaprosi nas do niezwykłego świata baśni i teatru jednocześnie. Pojawią się wilk, babcia, myśliwy, mama oraz Czerwony Kapturek, który jednak w niczym nie przypomina dziewczynki znanej z opowieści Braci Grimm. Przedstawienie w formie tradycyjnego teatru pacynek, w którym aktor-magik zręcznie wciela się w każdą postać, błyskawicznie zmieniając lalki na dłoniach.  Barwna scenografia sprawia, że dzieciaki odwiedzają różne miejsca.

Czas: 40 minut.

Przestawienie w wykonaniu Teatru Falkoshow.

Teatr Falkoshow powstał w 2009 roku z inicjatywy Krzysztofa Falkowskiego – aktora i reżysera. Łączy w sobie najlepsze cechy teatru wędrownego, który wychodzi naprzeciw odbiorcy oraz instytucjonalnego, który dba o wysoką jakość artystyczną spektakli. Odwołanie do dobrze znanej kultury współczesnej ułatwia wprowadzenie w świat wartości, obyczajów, legend, ale także inspiruje do zainteresowania się teatrem i sztuką oraz twórczego myślenia. W Teatrze Falkoshow swoje miejsce znalazły unikatowe, rzadko spotykane formy teatru plastycznego: przedstawienia marionetkowe, teatr stolikowy, pacynkowy czy teatr przedmiotu.

Wszystkie elementy tych dynamicznych spektakli: interesująca muzyka, zaskakująca scenografia, interakcyjny i pouczający scenariusz oraz przemyślany ruch sceniczny współgrają ze sobą tworząc widowiska niezapomniane zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych!

Po długiej przerwie ponownie zapraszamy najmłodszych na spektakl teatralny. Mamy nadzieję, że już nie możecie się doczekać. Będzie to przedstawienie „Zaczarowany Kapturek”.

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną musimy zadbać o Wasze i nasze bezpieczeństwo. Wprowadzamy kilka zasad dotyczących bezpiecznego udziału w wydarzeniu teatralnym i bardzo prosimy o ich przestrzeganie.

 1. Zachęcamy do zakupienia biletów w systemie online.
 2. Dom kultury jest otwarty dla widzów 30 minut przed spektaklem.
 3. Wejście do DK Zacisze i przebywanie na terenie domu kultury jest możliwe tylko w maseczkach zakrywających usta i nos. Obowiązek ten dotyczy również czasu trwania spektaklu. Zwolnione z tego obowiązku są dzieci do ukończenia 5 r.ż.
 4. Przy wejściu do DK Zacisze należy zdezynfekować ręce.
 5. Przy wejściu do sali teatralnej odbywa się kontrola biletów.
 6. Prosimy o zajmowanie tylko wyznaczonych miejsc i stosowanie się do wskazówek pracowników DK Zacisze. Bezpośrednio obok siebie mogą usiąść osoby z dzieckiem do ukończenia 13. roku życia oraz osoby wspólnie zamieszkujące.
 7. Prosimy o towarzyszenie dziecku podczas spektaklu.
 8. Wejście do sali teatralnej jest możliwe po złożeniu przez Widza oświadczenia, że wg swojej wiedzy nie jest osobą zakażoną, przebywającą na kwarantannie, pod nadzorem epidemiologicznym lub wykazującą cechy infekcji (gorączka, kaszel, duszności). Formularz oświadczenia jest dostępny na stronie internetowej oraz w siedzibie DK Zacisze.
 9. Pisemnie oświadczenia opisane w pkt.8 należy okazać pracownikowi DK Zacisze i następnie wrzucić do wyznaczonego pojemnika.
 10. Informujemy, że nie jest czynna Kawiarenka w DK Zacisze.
 11. Informujemy, że nie jest czynna szatnia. Jest możliwość wnoszenia okrycia wierzchniego na widownię i położenie go na wolnym miejscu obok siebie.
 12. Zalecamy zachowanie dystansu 1,5m przy przemieszczaniu się wewnątrz DK Zacisze.
 13. Zakup biletu i uczestnictwo w spektaklu jest równoznaczne z akceptacją powyższych zasad.