Zostań wolontariuszem w punkcie szczepień na Targówku

Plakat z informacją o zasadach udziału w wolontariacie, szczegóły opisane w tekście poniżej

Ty też możesz zostać wolontariuszem w punkcie szczepień na Targówku! Już wkrótce spotkacie tam Kingę Duczman. Nasza koleżanka będzie m.in. udzielała informacji osobom zgłaszającym się na szczepienie. Włączając się do akcji pomożemy zaszczepić innych i wrócić szybciej do normalności, za którą wszyscy tęsknimy!

WAŻNE!

Do wolontariatu w Punktach Szczepień Powszechnych mogą zgłosić się wszystkie osoby powyżej 18 roku życia. Nie trzeba być związanym z sektorem służby zdrowia. Wystarczy zmysł organizacyjny i gotowość do pomocy. Punkty będą działać przez 7 dni w tygodniu, a dzięki wsparciu wolontariuszy zapewniona zostanie sprawna obsługa wszystkich mieszkanek i mieszkańców, którzy przyjdą się zaszczepić. Wymogiem wobec osób zgłaszających się na wolontariat jest dobry stan zdrowia i gotowość do bycia zaszczepionym.

ZADANIA!
Osoby zaangażowane w wolontariat będą miały za zadanie m.in. udzielać informacji osobom zgłaszającym się na szczepienie, organizować kolejki do rejestracji i szczepień, pomagać przy wypełnianiu formularzy czy kierować do odpowiednich stanowisk szczepień. Wszystkim wolontariuszom zostaną zapewnione środki ochrony osobistej, ubezpieczenie, porozumienie, a także koszulka identyfikacyjna. Za bezpośrednią organizacją wolontariatu będą odpowiadać Ośrodki Pomocy Społecznej, na terenie których znajdują się Punkty.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?

Wejdź na stronę Miejskiego Portalu Wolontariatu www.ochotnicy.waw.pl

TY TEŻ MOŻESZ POMÓC

Każdy może wspierać akcję, nawet jeśli sam nie może zostać wolontariuszem. Na stronie https://ochotnicy.waw.pl/aktualnosci/635-zglos-sie-na-wolontariat-i-pomoz-zaszczepic-innych znajdują się wszystkie materiały graficzne i tekstowe do wykorzystania i dystrybucji wśród naszych bliskich czy mieszkańców, z którymi mamy kontakt. Punkty będą działać przez wiele tygodni, a każda pomoc będzie w nich nieoceniona, stąd ważne jest, aby informacja o wolontariacie dotarła do jak najliczniejszego grona warszawianek i warszawiaków.