Recital Danuty Błażejczyk "Na krawędzi"

Recital Danuty Błażejczyk  Na krawędzi

15 listopada 2015

 

Spotkanie muzyczne profesjonalistów i amatorów.

W programie:

  • Recital Danuty Błażejczyk „Na krawędzi”
  • Koncert solistów DK Zacisze


Danuta Błażejczyk, wokalistka i interpretatorka piosenek. Do swojego repertuaru, poza bluesem, standardami jazzowymi i muzyką typowo rozrywkową, włączyła nastrojową balladę. Podczas koncertu usłyszymy piosenki kompozytorów polskich: Jerzego Wasowskiego, Jerzego Abratowskiego, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Mieczysława Jureckiego i Roberta Obcowskiego.

Koncert doskonale wpasowuje się w nastrojowe klimaty, pełne mądrości, wspomnień, refleksji i zadumy, potrzebne nam wszystkim o każdej porze dnia i roku.   
Na krawędzi tego, co ulotne i nienazwane, co przemija i nie wraca nigdy. Na krawędzi tego, co wciąż każe tęsknić i marzyć, płyniemy niesieni poezją i muzyką, by poddać się chwili – chwili, która może zmienić całe nasze życie.

Danuta Błażejczyk, której towarzyszyć będzie wspaniały pianista i aranżer Łukasz Rynkowski zadba, by nastrój i magia tego koncertu, pozwoliły Państwu najpiękniej go zapamiętać. 

Danuta Błażejczyk debiutowała w 1985 r. w  Opolu piosenką „Taki cud i miód”. Przez wiele lat istnienia na estradzie zyskała sobie miano artystki lubianej cenionej zarówno przez odbiorców jak i krytyków muzycznych. Jest  ceniona szczególnie za niebanalny repertuar, wspaniałe warunki wokalne, specyficzna barwę głosu i niebywałą muzykalność. Współpracowała z Kabaretem pod Egidą, z Bogdanem Smoleniem, z wieloma wokalistami i muzykami / Andrzejem Zauchą, Zbigniewem Wodeckim, Włodzimierzem Korczem, Henrykiem Miśkiewiczem, Andrzejem Jagodzińskim, Bogdanem Hołownią/ z orkiestrami : „Big Warsaw Band”, „Alex Band”, „Zb. Górny Orchestra”. Brała udział w polskich inscenizacjach trzech musicali; „Złe zachowanie”, „Nunsense” oraz „FAME”/Sława/”. Nagrała wiele płyt z muzyka polską i ze standardami światowymi, brała udział w wielu realizacjach telewizyjnych i radiowych. W tym roku obchodzi jubileusz 30-lecia pracy artystycznej. Nadal jest bardzo aktywna, dużo koncertuje, śpiewa dla dorosłych i dla dzieci, pisze teksty . Ma dar nawiązywania  wspaniałego kontakt z publicznością. Jej bezpośredniość i serdeczność  sprawia, że ludzie cenią ją nie tylko jako wokalistkę, ale także jako człowieka.
Jest założycielką i Prezesem FUNDACJI APETYT na KULTURĘ – FAnK, która ma na celu promocję  utalentowanych  dzieci i młodzieży i realizację wyjątkowych wydarzeń artystycznych. Dziełem Fundacji jest między innymi przedstawienie MONIUSZKOWO – z muzyką Stanisława Moniuszki i dialogami Ernesta Brylla, gdzie obok uznanych już artystów, wystąpili młodzi adepci szkół artystycznych i tancerze Hip Hoop-u. Danuta Błażejczyk od kilku lat zajmuję się także działalnością pedagogiczną. Była jednym z pedagogów na Warsztatach Jazzowych w Chodzieży i na Hanza Jazz Festiwal w Koszalinie . Prowadziła przez kilka lat klasę wokalną na Warsztatach Jazzowych w Brzozowie. W ramach działań Fundacji Apetyt na Kulturę, realizuje projekty muzyczne finansowane przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Łukasz Rynkowski, Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz w Warszawie w klasie klarnetu i akordeonu oraz Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. J. Elsnera w Warszawie w klasie teorii, klarnetu i śpiewu solowego i Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie na Wydział Edukacji Muzycznej w klasie dyrygowania prof. Bogdana Goli. Tytuł Magistra Sztuki otrzymał na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego prof. Piotra Kusiewicza.
Współpracował z Warszawską Operą Kameralną, biorąc udział w licznych koncertach kameralnych oraz przedstawieniach operowych a także jako lektor, dubbingując filmy, seriale, kampanie promocyjne i reklamy. W latach 2001-2002 był stypendystą Gazety Pomorskiej w Bydgoszczy. Współpracował również z Wydawnictwami Szkolnymi i Pedagogicznymi nagrywając muzykę do podręczników edukacyjnych. Jeszcze w czasie studiów rozpoczął współpracę z Telewizją Podróże jako dziennikarz i prezenter telewizyjny.  Współtworzył kanał telewizyjny Podróże.tv, w którym pełnił rolę dziennikarza i prezentera. Współpracował z Waldemarem Malickim,  Uczył śpiewu na Karaibach, gdzie współpracowałem z lokalną szkołą muzyczną na Gwadelupie. Współpracował również z kreolskimi chórami, prowadząc zajęcia z emisji głosu, dykcji i śpiewu solowego. Obecnie prowadzi klasę śpiewu w Szkole Muzycznej ANIMATO oraz współpracuję z Warszawską Wyższą Szkołą Humanistyczną im. Bolesława Prusa, gdzie prowadzę zajęcia z treningu autoprezentacji. Jest także aranżerem, akompaniatorem i korepetytorem muzycznym.”

muzyka